آخرین خبر از پرونده ۹ خدمه کشتی سانچی

  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • پسندیدن
چند ماه قبل گواهی فوت خدمه سانچی با حکم رئیس شعبه ۱۱۵ مجتمع قضایی شهید با هنر ابطال شد. در حالی که شرکت ملی نفتکش به ابطال گواهی فوت اعتراض کرده بود، دادگاه این اعتراض را مردود اعلام کرد.

احمد ذاکری وکیل کانون وکلای استان فارس که وکالت ۹ خانواده خدمه سانچی را بر عهده دارد گفت: «آخرین اتفاقی که در این پرونده افتاد این بود که گواهی فوت ۹ خدمه سانچی در دادگاه ابطال شد که این حکم قطعی شده است.

درخواست ربیعی از رهبر چه بود؟

آقای ربیعی وزیر محترم سابق کار روزی که سانچی آتش گرفت، در نامه‌ای بدون سربرگ و غیررسمی از رئیس‌جمهوری درخواست کرد که خدمه سانچی را شهید محسوب کنند و به این ترتیب خانواده گواهی فوت برای همه خدمه در حالی صادر شد که هیچ پزشکی اجساد را رویت و مشاهده نکرده بود. به همین دلیل ۹ خانواده مرگ عزیزشان را که خدمه این کشتی بودند نپذیرفتند. به این ترتیب ده‌ها عکس و سند به دادگاه ارائه دادیم که نشان می‌داد دلیل متقنی برای فوت خدمه وجود ندارد.».

اما بعد از صدور حکم ابطال گواهی فوت شرکت ملی نفتکش به ابطال گواهی فوت اعتراض کرد و به همین دلیل روز گذشته جلسه دادگاه برای رسیدگی به موضوع اعتراض شرکت ملی نفتکش تشکیل شد.

در این جلسه دلیلی که شرکت نفت مطرح می‌کند این است که گزارش فوت ارسالی توسط شرکت ملی نفتکش و وزارت کار به سازمان ثبت و احوال ارسال کرده اند، که مطابق قانون شهادت دو مقام رسمی دلیل فوت محسوب می‌شود.

این در حالی است که وکلای خانواده سانچی در مقابل می‌گویند اعزام مدیرعامل فعلی شرکت ملی نفتکش بیست و چهار ساعت بعد از وقوع حادثه بوده و همچنین آقای ربیعی چهار روز بعد از وقوع حادثه به کشور چین سفر کرده اند؛ بنابراین فوت را رویت نکرده‌اند که حالا به عنوان شاهد خودشان را معرفی می‌کنند، بنابراین بدون رعایت تشریفات قانونی، سند فوت خدمه را صادر کردند.

قضات دادگاه بعد از بررسی دادخواست شرکت ملی نفتکش، دعوای آنها علیه خانواده خدمه سانچی را مردود اعلام کردند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

اخبار مرتبط
پربازدیدهای اخیر
تازه‌ترین‌ها
پیشنهاد سردبیر