بورسان - Bourseon

خریدارن ارزهای دیجیتال سود خواهند کرد؟

آینده بیت کوین پس از فتح ۵۵ هزار دلار

  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • 8 پسندیدن

بورسان-ستاره منصوری: بیت کوین بعد از تلاش‌های فراوان بالاخره توانست مقاومت ۵۰-۴۸ هزار دلار را شکسته و بالای آن قرار گیرد. این ارز با ۸.۵ درصد رشد در روز جاری به ۵۵.۶۰۰ هزار دلار رسید. سوال اصلی اینجاس که آیا بیت کوین این بار قادر خواهد بود در این محدوده تثبیت شود؟

از آخرین باری که بیت کوین بعد از ریزش ۵۰ درصدی توانست دوباره در بالای ۵۰ هزار دلار قرار گیرد تقریبا یک ماه گذشته است. نکته مهمی که در ماه سپتامبر مانع از افزایش قیمت شد، عدم همراهی حجم معاملات با افزایش قیمت است. به معنی این که وقتی قیمت بیت کوین در حال افزایش بود میزان معاملات با آن همراهی نمی‌کرد و در سطح پایینی قرار داشت. در این شرایط افزایش قیمت معمولا موقتی بوده و با کاهش همراه خواهد شد. بعد از ریزش شدید بیت کوین در اردیبهشت ماه، بسیاری از سرمایه‌گذارن خرد از بازار خارج شدند. خروج مقدار بالایی از سرمایه‌گذاران منجر به کاهش حجم معاملات و تراکنش‌ها شده و ترس ایجاد شده تا حد زیادی مانع از ورود و فعالیت سرمایه‌گذارن جدید شده است. در نهایت تمامی عوامل اشاره شده از رشد بیشتر قیمت‌ این ارز دیجیتال جلوگیری کرد.

آیا صعود تاریخی بیت کوین نزدیک است؟

علت رشد اخیر بیت کوین

درحال‌حاضر بیت کوین توانسته است مقاومت ۴۸ الی ۵۰ هزار دلار را بشکند و در بالای آن قرار گیرد. این رشد ناشی از اخبار و فاندامنتال مثبت برای این بازار است. ورود شرکت‌ها، دولت‌ها و حمایت‌های مختلف از عمده دلایل این رشد بوده است. خبرهای مثبت از جمله ارائه خدمات توسط بانک یو اس، یکی از بزرگترین بانک‌های ایالت متحده، احتمال پذیرش بیت کوین به عنوان پول رسمی در برزیل و استفاده عرب بانک از ارز دیجیتال تزوس برای ارائه خدمات امانتداری به سازمان‌ها، از مهم‌ترین آنها در روز جاری بوده است.

این درحالیست که از منظر تکنیکالی بسیاری از شاخص‌ها خبر از روند صعودی و افزایش قیمت بیت کوین در بلند مدت دارند.

بیت کوین به چه سمتی گرایش دارد؟

تثبیت در بالای ۵۲ هزار دلار اهمیت بالایی دارد. این ارز در میان مدت در یک کانال نزولی قرار دارد که سقف این کانال برابر است با سطح جدود ۵۰ الی ۵۲ هزار دلار. این سطح به دلیل تطابق با مقاومت استاتیک، داینامیک و نسبت‌های فیبوناچی از اهمیت بالایی برخوردار بوده و سختی آن را دوچندان کرده. نکته مهم این است که این سطح با کندلی قوی شکسته شده است. معمولا بعد از شکست یک مقاومت احتمال پولبک به آن در روزهای آینده وجود دارد.

در کوتاه مدت بیت‌کوین در یک کانال صعودی در حال حرکت است که مقاومت اشاره شده منطبق با میدلاین آن بوده است. هم‌اکنون بیت‌کوین بر این مقاومت غلبه کرده و در حال حرکت به سمت سقف آن است. درحال‌حاضر بیتکوین مقاومت‌ ۵۵ هزار دلار را در پیش رو دارد و در صورت شکست آن هدف ۶۰ و سپس ۶۴ هزار دلار که منطبق بر سقف کانال است را دنبال خواهد کرد. اندیکاتور MACD با کراس صعودی منعکس کننده احتمال رشد بیشتر بیت کوین است. همچنین ایچیموکو حاکی از شرایط مساعد بیت‌کوین برای قیمت‌های بالاتر می‌باشد.

خریدارن بلند مدت در انتظار سود

از طرف دیگر شاخص SOPR برای هولدر‌های بلند مدت و کوتاه مدت نشانه مثبتی برای حرکت بعدی بیتکوین است. LTH_SOPR بعد از یک حرکت صعودی شدید دوباره به نزدیکی عدد ۱ رسیده است. این اتفاق معمولا در انتهای روند نزولی و در ابتدای روند صعودی رخ می‌دهد.

شاخص STH_SOPR نیز مثبت است اما رشد خاصی را تجربه نکرده که نشانه این است که برداشت سود متوقف شده و به مقدار کافی تقاضا در بازار وجود دارد که می‌تواند باعث کاهش فشار فروش شود.

همچنین از آنجایی که احتمال تصویب بسته حمایتی آمریکا در حد بالایی قرار دارد و خبری از منع رمزارزها در این کشور نیست، سناریو رشد قیمت بیت‌کوین تقویت می‌شود.

اخبار مرتبط
پربازدیدهای اخیر
تازه‌ترین‌ها
پیشنهاد سردبیر