خودروی ملی ۳۶ میلیون گران شد

خودروی ملی ۳۶ میلیون گران شد
  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • پسندیدن
سمند سورن پلاس پس از افزایش ۳۱ میلیونی قیمت در ابتدای هفته گذشته امروز ۵ میلیون تومان گران شد را تجربه کرد تا در یک هفته قیمت این خودرو ۳۶ میلیون تومان گران شود، به گفته فعالان بازار خودرو کمبود عرضه در بازار موجب افزایش قیمت این خودرو شده است.

«سورن پلاس» پس از افزایش ۳۱ میلیونی قیمت در ابتدای هفته گذشته امروز ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ رشدی ۵ میلیونی را تجربه کرد تا به این طریق در یک هفته قیمت این خودرو ۳۶ میلیون تومان گران شود.

رصد بازار خودرو نشان دهنده آن است که امروز برخی از پرتیراژهای ایران خودرو رشدی یک میلیونی داشتند و سمند سورن پلاس هم رشدی ۵ میلیونی را تجربه کرد.

براساس ارزیابی بازار امروز «سمند LX با موتورEF۷» و «دنا پلاس توربو اتوماتیک» در بازار یک میلیون افزایش قیمت داشتند و «سمند سورن پلاس» هم به یکه تازی خود در بازار ادامه می‌دهد، به گفته فعالان بازار کمبود عرضه این خودرو موجب شده تا قیمت آن از کنترل خارج شود.

از جمله محصولات پرتیراژ ایران خودرو می‌توان به «پژو ۲۰۷ دنده ای»، «پژو ۲۰۷ سقف شیشه ای»، «سمند LX»، «سمند LX با موتورEF۷» و «سمند سورن پلاس»، «دنا معمولی»، «رانا پلاس» و «دنا پلاس توربو اتوماتیک» اشاره کرد.

کدام خودروهای خانواده سمند گران شدند؟

ارزیابی بازار خودرو نشان دهنده آن است که امروز خانواده سمند هم افزایش قیمت داشت و هم با ثبات در بازار عرضه شدند و با این شرایط «سمند LX» در بازار امروز ۲۸۳ میلیون تومان قیمت خورد و تغییری نداشت و «سمند LX با موتورEF۷ » هم با افزایش یک میلیونی ۳۳۶ میلیون تومان در بازار عرضه شد، اما «سمند سورن پلاس» امروز رکورددار رشد قیمت در بازار بود و با افزایش ۵میلیونی در بازار ۳۵۵ میلیون تومانی شد. به گفته فعالان بازار خودرو کمبود عرضه در بازار موجب افزایش قیمت این خودرو شده است.

از سوی دیگر امروز«رانا پلاس» بدون تغییر ۳۳۰ میلیون قیمت خورد و تغییر قیمتی نداشت. همچنین براساس ارزیابی‌های صورت گرفته «دنا معمولی» هم بدون تغییر در بازار ۳۸۶ میلیون تومان معامله شد و «دنا پلاس توربو اتومات» نیزبا افزایش یک میلیونی ۵۰۳ میلیون تومان قیمت‌گذاری شد.

همچنین ارزیابی بازار نشان دهنده آن است که امروز در میان خانواده پژو ۲۰۷ «پژو ۲۰۷ دنده ای» بدون تغییر در بازار ۴۰۵ میلیون تومان دست به‌دست شد و قیمت «پژو ۲۰۷ سقف شیشه ای» نیز بدون تغییر ۴۱۲ میلیون تومانی ماند.

Loading...
قیمت خودروهای ایران خودرو

منبع: اقتصادنیوز

اخبار مرتبط
پیشنهاد سردبیر