تورم آمریکا بالاتر از انتظارات ماند

حمایت ۳۰ هزار دلاری بیت کوین شکسته شد

حمایت ۳۰ هزار دلاری بیت کوین شکسته شد
  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • 1 پسندیدن

بورسان : شاخص قیمت ماهانه مصرف کننده (CPI) در آمریکا به ۰.۳ درصد رسید. این موضوع در حالی رخ داد که پیش بینی‌ها ۰.۲ درصد را هدف گرفته بود. به زبان ساده این اتفاق باعث شد که فعالین در بازار مالی متوجه آن شوند که تورم به صورت افسارگسیخته‌ای در حال رشد است و بانک مرکزی آمریکا نسبت به آن بی واکنش نخواهد ماند. به همین دلیل بازارهای مالی خود را نسبت به اقدام آتی احتمالی فدرال رزرو جهت افزایش بیشتر نرخ بهره آماده می‌کنند و آن را در حال پیش خور کردن هستند.

با بازگشایی بازار سهام آمریکا حوالی ساعت ۴.۵ بعد از ظهر شاهد سقوط آزاد بازار ارزهای دیجیتال بودیم. بیت کوین سطح روانی و تکنیکالی مهم ۳۰ هزار واحدی را از دست داد و با ریزش حدود ۸ درصدی همراه شد. سایر ارزهای دیجیتال هم با حرکت بیت کوین همسو شدند و با ریزش سنگینی همراه شدند.

Loading...
ریزش ارزهای دیجیتال

تورم آمریکا بالاتر از انتظارات ماند

امروز شاخص قیمت مصرف‌کننده آمریکا برای ماه آوریل منتشر شد و خبر از تورم ۸.۲ درصدی سالانه داد. گرچه این عدد کمتر از تورم سالانه ماه گذشته(۸.۵ درصد) است اما انتظارات برای افت بیشتر نرخ تورم وجود داشت. همچنان گرانی مواد غذایی و انرژی دلیل اصلی بالا ماندن نرخ تورم مطرح می‌شود. در نمودار نوسان سنگین نرخ اوراق قرضه ده‌ساله آمریکا را پس از انتشار اوراق در ساعت گذشته مشاهده می‌کنید. در بازار کالایی نفت برنت دوباره به ۱۰۶ دلار بازگشته است و بازار سهام آمریکا نیز معاملات را با نوسان محدود آغاز کرده است. سیگنال قوی تورم می‌تواند انقباض بیشتر فدرال رزرو را به دنبال داشته باشد که بازارها را با مشکل کمبود نقدینگی مواجه خواهد کرد.

Loading...
نرخ بهره اوراق قرضه 10 ساله

اخبار مرتبط
پیشنهاد سردبیر