زیرپوست کدال؛ 21 فروردین 1400

رشد سودآوری در انتظار یک شرکت پتروشیمی

  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • 1 پسندیدن

بورسان: در برنامه «زنگ پایان» بورسان با سروش بهرامی به مهم‌ترین اطلاعیه‌های‎ منتشرشده در کدال پرداخته شد. سلار، همراه، شکبیر و شپاکسا نمادهایی بودند که اطلاعیه‌های آن‌ها موردتوجه قرار گرفت. در پایان تحلیل تکنیکال غپاکو و دامین مورد بررسی قرار گرفت.

سلار: سیمان لارستان، طی یک افشای اطلاعات گروه الف از افزایش نرخ سیمان‌سفید خود خبر داد. طبق این گزارش، قیمت این محصول با افزایش 43 درصدی از 456 هزار تومان به 653 هزار تومان رسیده است. گفتنی است که این محصول 99 درصد کل فروش شرکت را در برمی‌گیرد.
سیمان لارستان از سال 86 با دریافت یک تسهیلات ارزی 21 میلیون یورویی در پی راه‌اندازی طرح توسعه خود با ظرفیت روزانه 3000 تن است که تاکنون حدود 53 درصد این پروژه پیشرفت داشته است. هم‌اکنون با توجه به تغییر نرخ یورو به نظر می‌رسد که شرکت یک زیان ناشی از تسعیر نرخ ارز را در مسیر خود داشته باشد.

همراه: ارتباطات سیار ایران، صورت‌های مالی تلفیقی سالیانه خود را منتشر کرده است. شرکت در سال 99 به ازای هر سهمش 250 تومان سود تلفیقی شناسایی کرده است که در سال 98 این سود 196 تومان بود. همچنین شرکت در صورت‌های مالی اصلی نیز به ازای هر سهم 219 تومان سود شناسایی کرده که در سال 98 حدود 188 تومان بوده است. افزایش هزینه‌های عملیاتی و غیرعملیاتی شرکت دلیل رشد کم‌رمق سودآوری همراه بوده است.
طرح توسعه شرکت هم‌اکنون در رابطه با توسعه خدمت‌رسانی به مناطق محروم و روستایی و همچنین توسعه تکنولوژی 5G برای دو شهر قشم و بندرعباس است.

شکبیر: پتروشیمی امیرکبیر، با افزایش نرخ‌هایی که در 3 ماهه آخر سال داشت، توانست زمستان بسیار خوبی را پشت سر بگذارد. این شرکت در دی 1640 میلیارد تومان، در بهمن 1816 میلیارد تومان و در اسفند نیز 1870 میلیارد تومان فروش را ثبت کرده است. کل فروش سال 99 شکبیر برابر شد با 15754 میلیارد تومان که حدود 34 درصد آن متعلق به فصل زمستان است.
این شرکت در آذر با انعقاد قراردادی 10 ساله با پالایشگاه گاز بید بلند توانست تأمین خوراک پایداری را با ظرفیت 120 هزار تن در سال و قیمت فوب خلیج‌فارس برای خود ایجاد کند که می‌تواند رشد سودآوری خوبی را برای شرکت به ارمغان بیاورد.
شپاکسا : شرکت پاکسان، پیشنهاد هیئت وزیره خود را مبنی بر افزایش سرمایه 298 درصدی از محل مطالبات حال شده سهامداران و آورده نقدی و همچنین سود انباشته راهی کدال کرد.
این شرکت با دارا بودن 35 درصد بازار صابون کشور در رتبه نخست این محصول و همچنین با 10 درصد بازار پودر شوینده کشور در رتبه چهارم قرار دارد.
هدف شپاکسا از این افزایش سرمایه، جایگزینی تجهیزات قدیمی خط تولید صابون و همچنین پلنت سولفوناسیون با تجهیزات جدید است.

تحلیل تکنیکال


غپاک: شرکت لبنیات پاک،در تصویر بلندمدتی خود، داخل کانالی صعودی نوسان می‌کرد که پس از رشد چشمگیرش در اواسط سال 99، سقف این کانال را به سمت بالا شکست؛ و اکنون پس از ریزش اخیرش دوباره توانسته این سقف را برای بار دوم به سمت بالا بشکند.
در نمای نزدیک‌تر، در انتهای روند ریزشی سهم شاهد یک الگوی کف دوقلو هستیم که با عبور کندل‌ها از خط گردن، این الگو تائید شده است. اکنون سهم پس از رسیدن به هدف نهایی این الگو و همچنین سقف تاریخی خود، به محدوده مقاومتی و مهمی رسیده است که در محدوده قیمتی 3350 تا 3400 تومان نیز هم‌ترازی نسبت‌های 3.62 و 4 فیبوناچی اکسپنشن و پروجکشن را شاهد هستیم که می‌تواند حرکت سهم را با چالش جدی مواجه کند.

Loading...
نمودار نماد غپاک
Loading...
نمودار نماد غپاک

دامین: شرکت داروسازی امین، در نمای بلندمدتی خود خط روند بسیار مناسبی را داشت که با هر برخورد به آن شاهد واکنش مثبت از خریداران بوده‌ایم. اکنون درروند ریزشی اخیر این سهم خط روند خود را به سمت پایین شکسته است.
در نمای نزدیک‌تر سهم در دو روز گذشته با معاملات خوب توانسته مقاومت مهمی را در قیمت 500 تومان پشت سر بگذارد. اکنون مهم‌ترین مقاومت سر راه سهم در محدوده قیمتی 620 تومان قرار دارد که در آن نقطه شاهد هم‌ترازی خط روند صعودی بلندمدت، خط روند نزولی میان‌مدت و همچنین چندین مقاومت استاتیک از گذشته سهم هستیم. عبور از این نقطه می‌تواند سهم را با هیجان خرید همراه کند.

Loading...
نمودار نماد دامین
Loading...
نمودار نماد دامین
مشاهده برنامه کامل
اخبار مرتبط
پیشنهاد سردبیر