ریشه اختلاف سازمان بورس و صمت بر سر عرضه خودرو

ریشه اختلاف سازمان بورس و صمت بر سر عرضه خودرو
  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • پسندیدن
رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار با بیان اینکه در زمینه نحوه عرضه خودرو در بورس کالا در حال رایزنی هستیم، گفت: وزارت صمت میزانی را برای عرضه خودرو در بورس کالا در نظر گرفت که نسبت به آن معترض بودیم و اعلام کردیم میزان عرضه باید بیش از رقم در نظر گرفته شده از سوی این وزارتخانه باشد.

۲۱ تیرماه گذشته بود که طرح عرضه خودرو در بورس کالا در شورای‌عالی بورس با حضور وزرای اقتصاد و صمت به تصویب رسید و اعلام شد علاوه بر عرضه فیزیکی خودرو، تامین مالی خودروسازان از مسیر اوراق گواهی سپرده کالایی و سلف موازی استاندارد نیز در بورس کالا عملیاتی می‌شود.

در این میان پیگیری‌ها نشان می‌دهد که ورود خودرو به جاده بورس کالا در مراحل آخر قرار دارد و آن، توافق سازمان بورس و اوراق بهادار و وزارت صمت در خصوص میزان عرضه است.

مجید عشقی، رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار به آخرین جزییات عرضه خودرو در بورس کالا اشاره کرد و افزود: طی چند وقت گذشته مذاکراتی را با مسئولان حاضر در وزارت صنعت، معدن و تجارت انجام دادیم و به توافقاتی در زمینه عرضه خودرو در بورس کالا دست پیدا کردیم.

وی به مشکلات حاضر بر سر راه اجرایی شدن این طرح اشاره کرد و اظهار کرد: اکنون در زمینه نحوه عرضه خودرو در بورس کالا در حال رایزنی هستیم.

عشقی تاکید کرد: وزارت صمت شرایطی را برای عرضه خودرو در بورس در نظر دارد که با مطرح شدن آن مخالفت‌هایی از سوی سازمان بورس نسبت به آن صورت گرفت و اکنون در حال مذاکره برای رفع آن اختلاف نظرها هستیم.

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار ادامه داد: در این راستا وزارت صمت میزانی را برای عرضه خودرو در بورس کالا در نظر گرفت که نسبت به آن معترض بودیم و اعلام کردیم میزان عرضه باید بیش از رقم در نظر گرفته شده از سوی وزارت صمت باشد.

وی اعلام کرد که اکنون در این زمینه در حال رایزنی‌ هستیم و به محض رفع مشکل عرضه خودرو در بورس کالا از سر گرفته خواهد شد.

عشقی به نوع خودروهایی که قرار است در بورس کالا عرضه شوند اشاره کرد و گفت: عرضه در بورس کالا را از خودروهایی که قبلا مشمول قیمت‌گذاری نبودند، آغاز می‌کنیم و به مرور تلاش خواهیم کرد تا همه خودروها را وارد این بازار کنیم.

منبع: ایرنا

اخبار مرتبط
پیشنهاد سردبیر