کدام ایرانی اوبر را نجات داد؟

  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • 2 پسندیدن

بورسان: شکایت­های متعدد، از آزار جنسی گرفته تا سوء استفاده از قدرت، فساد و تبانی با مقامات سیاسی، برای نابودی اعتبار هر شرکتی کافی است. این­ها رسوایی­هایی است که به استناد مدارک تازه فاش شده توسط نشریه گاردین، گریبانگیر شرکت آمریکایی تاکسی­های آنلاین «اوبر» شد و در نهایت در سال ۲۰۱۷ اخراج بیش از ۲۰ نفر از کارکنان آن را در پی داشت.
در بحبوحه چنین بحرانی، شرکت به این نتیجه رسید که زمان تغییر رسیده و انتخاب جایگزینی مناسب برای مدیرعامل­، ضروری است.
در میان چندین گزینه موجود که سوابق مدیریتی برجسته­ای داشتند، نام یک ایرانی به چشم می­خورد که کارنامه مثبتی را در مدیریت و رهبری شرکت اکسپدیا داشت و توانسته بود آن را به پردرآمدترین آژانس مسافرتی آنلاین آمریکا تبدیل کند، دامنه کار آن را به شصت کشور جهان توسعه دهد و درآمد آن را چهاربرابر کند.
اما دقیقا چه چیزی هیات مدیره اوبر را متقاعد کرد که از میان همه گزینه­های موفق، خسروشاهی را سکان­دار نجات شرکت کند؟
هیات مدیره، در جلساتی مستقل به هر یک از نامزدهای این پست حساس، فرصت داد تا خود را بطور کامل معرفی کنند. خسروشاهی در مصاحبه­ای با یادآوری جلسه آن روز خود با هیات مدیره اوبر می‌گوید: « من فقط درباره آنچه به آن­ها ارائه می­کردم و آنچه تصور می­کردم برای موفقیت در شرکت به آن نیاز دارم، "صداقت کامل" داشتم. من از انتظاراتم از هیات مدیره گفتم و به آن­ها متذکر شدم اگر حقیقتا می­خواهند این شرکت، رهبری جدید داشته باشد، باید درباره اینکه رهبر پیشین چگونه شخصی بود شفافیت داشته باشند و گفتم گر چه انتظار دارم هیات مدیره همراستا با من باشد، اما نیاز دارم آزادی عمل داشته باشم و تغییراتی را که تشخیص می­دهم باید فورا انجام شوند، ایجاد کنم. چون شرایط شرکت، شرایط دشواری بود. بنابراین درباره آن مسائل بسیار رک صحبت کردم.»

اخبار مرتبط
پیشنهاد سردبیر