قطع انگشتان دست برخی محکومان صحت دارد؟

قطع انگشتان دست برخی محکومان صحت دارد؟
  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • پسندیدن
قوه قضاییه اطلاعیه‌ای در واکنش به خبر اجرای حکم قطع انگشت تعدادی از محکومان منتشر کرد.

قوه قضاییه اخبار منتشر شده مبنی بر اجرای حکم قطع انگشت تعدادی از محکومان را تکذیب کرد. در اطلاعیه قوه قضاییه آمده است؛

در پی انتشار نامه‌ای منتسب به دکتر رئیس جامعه جراحان ایران خطاب به رئیس‌جمهوری مبنی بر اظهار نگرانی درخصوص اجرای احکام قطع انگشتان دست تعدادی از محکومان، یک منبع آگاه، خبر اجرای این احکام را تکذیب کرد.

این منبع آگاه گفت: نامه منتشر شده از سوی رئیس جامعه جراحان ایران، براساس یک خبر کذب بوده و اخبار منتشر شده مبنی بر اجرای حکم قطع انگشت تعدادی از محکومان به هیچ عنوان صحت ندارد.

این منبع اگاه توصیه کرد: انتظار می‌رود مسئولان پیش از تحلیل درمورد شایعاتی که در فضای مجازی و برخی از رسانه‌ها منتشر می‌شود، از صحت اخبار منتشره اطمینان یابند.

ماجرای قطع انگشتان دست برخی محکومان چه بود؟

صبح امروز خبرهایی در توییتر منتشر شده بود مبنی بر اینکه عفو بین‌الملل بار دیگر هشدار داد حداقل هشت زندانی در تهران در معرض خطر قطع عضو، به‌طور مشخص قطع انگشتان دست هستند.

در پی انتشار گزارش‌هایی مبنی بر درپیش بودن اجرای مجازات قطع دست چند زندانی در ایران، ایرج فاضل، وزیر پیشین بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و رئیس جامعه جراحان ایران در نامه‌ای به ابراهیم رئیسی، از او خواست برای «توقف اجرای حکم قطع انگشتان دست چند مجرم» دستور فوری صادر کند.

رئیس جامعه جراحان ایران در این نامه قطع انگشتان زندانیان را «به شدت نگران‌کننده و هراس‌آور» خوانده و با اشاره به سابقه کاری خود «به عنوان یک پزشک و جراح پیوند اعضا» و با تأکید بر «احترام کامل به حدود مسلم شرعیه»، نسبت به اجرای این احکام ابراز نگرانی کرده بود.

منبع: روابط عمومی قوه قضاییه

اخبار مرتبط
پیشنهاد سردبیر