5 عامل بازدهی بورس کدامند؟

  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • پسندیدن

بورسان: نوزدهمین گزارش اجماع تحلیلگران در ۲۶ اسفند ۱۳۹۹ منتشر شد. در برنامه اجماع تحلیلگران ۱۵۱ گروه تحلیلی حضور دارند که در این دوره از گزارش اجماع ۹۹ گروه تحلیلی شرکت کردند. بر اساس گزارش اجماع تحلیلگران، بازدهی بورس ۱۴۰۰، ۴۰ درصد پیش‌بینی شده که بالاتر از بازدهی سایر بازارها در این سال است.

علی نوریان، مدیر دارایی‌های گروه کیان عقیده دارد 5 فاکتور عوامل اصلی موثر بر بازدهی بازار سهام ما هستند. سه مورد از آن‌ها به سودآوری، یک مورد به ارزش‌گذاری و مورد دیگر به تقسیم سود بنگاه‌ها مربوط است. حاصلضرب این 5 فاکتور با تقریب خوبی می‌تواند عملکرد سالانه بازار را توضیح دهد.

به طور مثال در سال 99 رشد حدود 100 درصدی سودآوری و 20 درصدی ارزش‌گذاری و 10 درصدی در تقسیم سود عملکرد 155 درصدی شاخص کل بورس را توضیح می‌دهد.

سه سناریوی پیش‌بینی بازدهی بورس 1400

وی همچنین سه سناریو برای بازار سهام در سال پیش رو را بر اساس 5 فاکتور ذکرشده بررسی کرد که این تحلیل را در ویدئوی کامل می‌توانید مشاهده کنید. سه سناریوی مذکور عبارتند از:

1- عدم توافق با آمریکا و گشایش اقتصادی: در این صورت شاهد برگشت انتظارت تورمی خواهیم بود.

2- توافق و گشایش اقتصادی: تحریم‌ها برداشته می‌شود، نفت به فروش می‌رسد و باعث کاهش انتظارات تورمی می‌شود. شاهد رشد واقعی اقتصاد کشور خواهیم بود.

3- شرایط فعلی نه توافق و نه عدم توافق ادامه می‌یابد.

گزارش اجماع تحلیل‌گران: پیش‌بینی سود ۴۰ درصدی بورس ۱۴۰۰

اخبار مرتبط
مشاهده برنامه کامل
پربازدیدهای اخیر
تازه‌ترین‌ها
پیشنهاد سردبیر