چگونگی خدمات پس از فروش موبایل در محدودیت‌های کرونایی

  • اشتراک‌گذاری
  • 💜2
  • 👁️45
  • 💬0

بورسان: انجمن واردکنندگان موبایل، تبلت و لوازم جانبی، اعلام کرده که در محدودیت‌های جدید کرونایی که از اول آذر ماه آغاز شده است، مشاغل غیر ضروری و اماکن پر تردد همچون مراکز تجاری عرضه تلفن همراه تعطیل خواهند بود، اما برخی از مشاغل همچون دسته خدمات‌رسان در این ایام باید به فعالیت ادامه دهند که واحدهای خدمات پس از فروش موبایل یکی از آن‌ها محسوب می‌شوند.

بر اساس اعلام کمیسیون خدمات پس از فروش انجمن موبایل درباره  واحدهای خدمات پس از فروش مستقر در مراکز تجاری که ممکن است با توجه به تعطیلی مراکز تجاری امکان دسترسی مردم به این واحدها میسر نباشد،  آن دسته از شرکت‌هایی که علاوه بر دفاتر خدمات پس از فروش واقع شده در مراکز تجاری، دفاتری خارج از مراکز خرید دارند، می‌توانند با اطلاع رسانی دقیق و به موقع، محل های جایگزین خارج از مراکز تجاری را معرفی کنند.

از طرفی ممکن است برخی مراکز تجاری با توجه به ماهیت خدمات دهی امکان دسترسی به واحدهای خدمات پس از فروش و مشتریانشان را فراهم آورند که این تصمیم برعهده اتاق اصناف، اتحادیه مربوطه و ستاد مدیریت بیماری کرونا خواهد بود.

 واحدهای خدمات پس از فروشی که به هیچ طریقی امکان ارائه خدمت را در محدودیت‌های پیش رو نداشته باشند می‌توانند یا از روش‌های غیرحضوری استفاده کنند و یا محدودیت‌های زمانی مندرج در بندهای آیین نامه خدمات پس از فروش موبایل را دو هفته به تعویق بیاندازند.

بنابراین اگر مهلت تعویض کالا با تعطیلی این دو هفته تلاقی داشته باشد یا مدت گارانتی موبایل برخی مشتریان طی این دو هفته به پایان برسد،  لازم است تا واحدهای خدمات پس از فروشی که امکان خدمت دهی در این ایام را ندارند، مهلت تعویض و تاریخ اتمام گارانتی دستگاه را تا دو هفته به تعویق اندازند.

اخبار مرتبط
💬 نظرات
برای نظر دادن وارد شوید
هنوز نظری داده نشده است، شما اولین نفر باشید...