رکورد تخلیه و بارگیری کالاهای اساسی در بندر چابهار شکسته شد

رکورد تخلیه و بارگیری کالاهای اساسی در بندر چابهار شکسته شد
  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • پسندیدن

مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان با بیان اینکه با حمل یکسره رکورد تخلیه و بارگیری کالای اساسی در این بندر شکسته شد، گفت:‌ در حال حاضر کالا در بندر چابهار با میانگین روزانه 580 دستگاه کامیون به صورت حمل یکسره به مقاصد مختلف بارگیری و انتقال پیدا می‌کند.

بهروز آقایی با اشاره به میزان ترخیص کالای اساسی از بندر شهید بهشتی چابهار اظهار کرد: با توجه به تاکیدات رییس جمهوری و وزیر راه و شهرسازی درباره کاهش رسوب کالای اساسی در بنادر کشور، با هماهنگی‌ها و تعامل مناسب با دستگاه‌ها و سازمان‌های مربوطه فرآیند تخلیه، توزین و خروج کالاهای اساسی مورد نیاز کشور از بندر چابهار به صورت حمل یکسره از کشتی به مقاصد مختلف انجام می‌شود.

وی با اشاره به سرعت تخلیه و بارگیری کالاهای اساسی در این بندر گفت: رکورد حجم تخلیه و بارگیری کالاهای اساسی در این ‌ شکسته شده و در حال حاضر کالا در بندر چابهار با میانگین روزانه 580 دستگاه کامیون به صورت حمل یکسره به مقاصد مختلف بارگیری و انتقال پیدا می‌کند.

مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان ادامه داد: از ابتدای سال جاری تا کنون بیش از 700 هزارتن کالای اساسی در بندر چابهار تخلیه و به مقاصد مصرف در شهرستان‌ها حمل . همچنین در حال حاضر سه فروند کشتی حامل ۲۰۰ هزارتن گندم وارداتی در لنگرگاه بندر چابهار منتظر تخلیه هستند که پس از رفع مشکلات اسنادی توسط واردکنندگان تخلیه خواهند شد. ضمن اینکه دو فروند شناور حامل گندم و ذرت در اسکله‌های بندر شهید بهشتی با نرم‌های‌مطلوب درحال تخلیه هستند.

آقایی با اشاره به مزایای حمل یکسره کالا از بنادر اظهار کرد: عدم اشغال ظرفیت در جای بنادر، کاهش قیمت تمام شده کالا، تسریع روند رسیدن کالا به بازار مصرف، به روز شدن فرایندهای ترخیص و حمل یکسره و همچنین مهیا شدن ظرفیت ها و زیرساخت های ارگان های متولی برای ترخیص کالا از جمله مزایای حمل یکسره از بنادر هستند.

منبع: ایلنا

اخبار مرتبط
پیشنهاد سردبیر