ایرانسل بورسی می‌شود؟

ایرانسل بورسی می‌شود؟
  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • 1 پسندیدن
ایرانسل در حال آماده‌سازی اسناد و مدارک مورد نیاز برای ورود به بورس است.

محمود گودرزی، مدیرعامل شرکت بورس اوراق بهادار تهران با تاکید بر اینکه فرایند پذیرش شرکت‌های مختلفی در بورس تهران در حال طی شدن است، اظهار کرد: چند شرکت نیز آماده عرضه اولیه هستند که از جمله آن‌ها می‌توان به هلدینگ تدبیر و سیمان اردستان اشاره کرد. همچنین قصد داریم یک اپراتور بزرگ را وارد بازار سرمایه کنیم.

وی ادامه داد: امیدواریم ایرانسل و سایر شرکت‌ها با همکاری سازمان بورس پذیرش شوند. البته ممکن است یک سری مشکلات وجود داشته باشد اما با قول مساعدی که هیات مدیره سازمان بورس دادند، مسیر برای پذیرش شرکت‌ها هموار می‌شود.

مدیرعامل شرکت بورس اوراق بهادار تهران با تاکید بر اینکه عرضه اولیه در بازار متناسب با شرایط بازار خواهد بود، اظهار کرد: از سوی بورس تهران آمادگی کامل برای عرضه وجود دارد. اگر شرایط بازار مناسب باشد شرکت های بزرگ تری هم عرضه خواهند شد.

جزئیات موافقت با ورود سهام ایرانسل به بازار بورس

گفتنی است مدیرعامل ایرانسل پانزدهمین سالگرد فعالیت ایرانسل اعلام کرده است که سهامدار این اپراتور با عرضه سهام آن در بازار بورس موافقت کرده است و این شرکت در حال آماده‌سازی اسناد و مدارک مورد نیاز برای ورود به بورس است.

بیژن عباسی آرند مدیرعامل ایرانسل در نشست خبری که به مناسبت پانزدهمین سال آغاز به کار این اپراتور برگزار شد، از موافقت سهامداران ایرانسل با عرضه سهام این اپراتور در بازار بورس خبر دارد.

هرچند او زمان دقیقی برای عرضه سهام اعلام نکرد. ورود ایرانسل به بازار بورس ایران از موضوعاتی است که در تمامی سال‌های گذشته محل مناقشه بوده و برخی آن را از جمله شروط پروانه این اپراتور اعلام می‌کردند و در مقابل مدیران ایرانسل همواره تاکید داشته‌اند الزامی برای این کار وجود ندارد.

منبع: ایسنا

اخبار مرتبط
پیشنهاد سردبیر