نقشه تروریست‌ها برای حمله به صنایع دفاعی

نقشه تروریست‌ها برای حمله به صنایع دفاعی
  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • 1 پسندیدن
وزارت اطلاعات در اطلاعیه‌ای از بازداشت یک تیم تروریستی وابسته به رژیم غاصب صهیونیستی خبر داد و اعلام کرد: تیم عملیاتی دستگیر شده نه تنها موفق به کارگذاری بمب‌ها در محیط هدف نشدند بلکه پیش از دستگیری اعضای آن و در حالی که به طور کامل در محاصره تور امنیتی دلاورانِ گمنام قرار داشتند.

وزارت اطلاعات جزییات بیشتری از دستگیری و تجهیزات تیم تروریستی شناسایی شده رژیم صهیونیستی را منتشر کرد.

متن اطلاعیه دوم وزارت اطلاعات درباره این تیم تروریستی به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

به دنبال اعلام گزارش بازداشت یک تیم تروریستی وابسته به رژیم غاصب صهیونیستی، بخشی از اطلاعات به‌دست آمده را به استحضار ملت شریف ایران می‌رساند.
۱- هدف تروریست‌های وابسته به رژیم صهیونیستی، انفجار یک مرکز صنایع حساس دفاعی کشور بود.
۲- صهیونیست‌های تبهکار، متناسب با اهمیت و حساسیت مرکز مورد نظر، پیچیده‌ترین شیوه‌های ترکیبی برای شناسایی جغرافیای هدف و تخریب وسیع آن را طراحی کرده بودند.
۳- عناصر عملیاتی تیم عمل‌کننده از اعضای گروهک تروریستی و مزدور کومله هستند که مستقیماً توسط عبدالله مهتدی، سرکرده آن گروهک برای این مأموریت انتخاب و به افسران موساد معرفی شده بودند. شایان ذکر است مُزدوری گروهک کومله برای رژیم صهیونیستی از گذشته کشف و مستند شده بود اما این ارتباط در سال‌های اخیر کاملاً نزدیک و نیمه‌علنی شده است تا آنجا که انجام عملیات نیابتی از طرف رژیم صهیونیستی به کارکرد شناخته شده آن گروهک مزدور تبدیل شده است.
۴- سربازان گمنام امام زمان(عج) پس از بازداشت تروریست ها، و در مرحله اول با هدفِ حفظ ارتباط آنها با افسرانِ عملیاتی موساد، دستگیری‌ها را به صورت کاملاً سفید انجام دادند. این رهیافت موجب فراهم آمدن امکان شناسایی کلیه اعضای تیم‌های عملیاتی، پشتیبانی و شیوه‌های راهبری عملیاتی سازمان موساد و کشف زمان دقیق اجرای عملیات شد. آن سازمان تروریستی پس از شکست بزرگ در اجرای عملیات و بی‌اطلاعی از وضعیت تیم عملیاتی، مرتبطین و تجهیزات حسّاس همراه آنها، یکشنبه گذشته به گروهک مزدور کومله دستور دادند ضمن اقدام بی‌سابقه، بازداشت تعدادی از عناصر خود را اعلام نماید! این وزارت خانه در روزهای آینده و با برطرف شدن برخی ملاحظات اطلاعاتی و حفاظتی، تعداد و هویت عواملِ عملیاتی بازداشت شده و نیز عناصرِ مرتبطِ مقیم خارج از کشور را اعلام خواهد نمود.
۵- گستردگی و تعدد تجهیزاتِ همراه تروریست‌ها در حدی بوده که امکان حمل مستقیم آنها توسط اعضای تیم عملیاتی وجود نداشته است. بنابراین در قالب جاسازی در لوازم پوششی و از مسیر کولبری، از اقلیم کردستانِ عراق وارد کشور کرده بودند.
۶- بخشی از تسلیحات و تجهیزاتِ کشف و ضبط شده از تروریست‌ها به شرح ذیل است:
۱/۶- ۸ بمب بسیار قوی برای انفجار هدف اصلی و ۸ بمب کوچک مخصوص تخریب تجهیزات همراه تیم پس از اجرای عملیات اصلی.
۲/۶- ۴ قبضه سلاح کمری ویژه همراه با صدا خفه کن و تعداد زیادی فشنگ مربوط.
۳/۶- آخرین نسخه‌های سیستم‌های ارتباطی ویندوز قرمز، تعداد قابل توجهی لپ‌تاپ و گوشی‌های تلفن همراه و روترهای مخصوص.
۴/۶- ابزارهای فنی ویژه برای اخلال در سیستم‌های کنترلی محیط هدف و نیز برای انفجار از راه دور.
۵/۶- مجموعه کاملِ ابزار گریم، کلاه گیس و وسایلی برای تغییر اثر انگشت.
۶/۶- مقادیر قابل توجهی ارزهای خارجی و ریال ایرانی.
۷/۶- اسناد هویتی مختلفِ جعلیِ ایرانی و غیر ایرانی.
۷- وزارت اطلاعات ضمن سپاس خاضعانه به درگاه بیکران الهی که همواره هادی، حامی و حافظِ مجاهدانِ گمنام اسلام و ایران در عرصه‌های خطیر مأموریت‌های شان بوده است اعلام می‌دارد که تیم عملیاتی دستگیر شده نه تنها موفق به کارگذاری بمب‌ها در محیط هدف نشدند بلکه پیش از دستگیری اعضای آن و در حالی که به طور کامل در محاصره تور امنیتی دلاورانِ گمنام قرار داشتند و به عنوان اقدامی کاملاً احتیاطی، اطلاعات و هشدارهای لازم به مراکز مرتبط داده شده بود تا در صورت بروز هرگونه رخدادِ پیش‌بینی نشده در مراحل دستگیری‌ها، تروریست‌ها نتوانند حتی به اطرافِ محیط هدف نیز دسترسی پیدا کنند.

اقدام اسرائیل بی پاسخ نخواهد ماند

در پایان وزارت اطلاعات به غاصبانِ رسوایِ قدس شریف و حامیان عمال تروریستی آنها صریحاً و قویاً اعلام می‌نماید گرچه در انجام هدف جنایت کارانه خویش با شکست بزرگ مواجه شدند، اما صرفِ «اعزام تیم به حریم مقدس جمهوری اسلامی ایران» نیز بی‌پاسخ نخواهد ماند، همچنان که پیش از این هم هیچ یک از اقدامات تروریستی آنها بی‌جواب نمانده، اما مصالح «صهیونیزم بین‌الملل» در سکوت و کتمانِ مصائب وارده به آنها بوده است.

منبع: انتخاب

اخبار مرتبط
پیشنهاد سردبیر