زنگ پایان

بزرگان بورس به تماشای کوچک‌ها نشستند

  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • 19 پسندیدن
Current Time 0:00
/
Duration Time 0:00
Progress: NaN%
Playback Rate
1.00x

بازار سرمایه امروز کار خود نسبت به روزهای قبل بهتر شروع کرد اما به مرور بر شدت عرضه‌ها افزوده شد و در نهایت شاخص کل بورس با ثبت بازدهی ۰.۱ درصدی به کار خود پایان داد. شاخص هم‌وزن اما شرایط مناسب‌تری داشت و توانست ۰.۳۶ درصد بر ارتفاع خود بیفزاید.

گروه خودرو و سیمانی از صنایع برتر امروز بودند. در ابتدای صبح خبری مبنی بر کلید خوردن استیضاح آقای فاطمی امین وزیر صمت در مجلس منتشر شد و همچنین نامه رئیس سازمان خصوصی‌سازی برای واگذاری بلوک سهام دولتی ایرانخودرو و سایپا بود که این دو خبر باعث شد امیدها در صنعت خودرو برای رهایی از مشکلات موجود زنده شود. لغو پذیرش خودرو در بورس کالا از آخرین اقدامات این وزارتخانه بود.

صنعت سیمان نیز با توجه به معاملات داغ و جذابی که روز گذشته در بورس کالا داشتند، با افزایش تقاضای قابل توجهی از سمت فعالان بازار مواجه شده‌اند. روز قبل قیمت محصولات برخی از شرکت‌های سیمانی رقابت بیش از ۱۰۰‌درصدی را نسبت به قیمت پایه داشتند و چشم‌انداز کمبود تولید و عرضه همچنان این صنعت را در صدر توجهات قرار داده است. امروز نیز معاملات دیگری در بورس کالا برای سیمان انجام خواهد شد.

در برنامه امروز همراه با یاسر شریعت کارشناس بازار سرمایه به بررسی وضعیت بازار و همچنین صنایع مختلف پرداختیم. ایشان اعتقاد داشتند که شرایط به مرور برای صنایع بهبود خواهد یافت و دلیل کم‌رمقی این روزهای بورس نیز به علت تصمیمات سیاسی اقتصادی داخل و خارج کشور است.

در بخش پایانی برنامه نیز به بررسی گزارش مرکز آمار از رشد اقتصادی کشور در سال ۱۴۰۰ پرداخته شد.

ویدئوهای مرتبط
فهرست پخش
مرور بازار امروز
بررسی آخرین وضعیت بازار سرمایه و صنایع
بررسی موضوع قیمت‌گذاری دستوری در صنعت خودرو
دلیل کم‌توجهی بازار به پالایشی‌ها چیست؟
بررسی اثرات افزایش نرخ سیمان در بورس کالا
ویدیو خارجی: از افتتاح تا تعطیلی مک‌دونالد در روسیه
بررسی آمار رشد اقتصادی سال ۱۴۰۰
پیشنهاد سردبیر