همه متقاضیان قرعه‌ کشی سایپا برنده شدند

همه متقاضیان قرعه‌ کشی سایپا برنده شدند
  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • 1 پسندیدن
با افزایش ظرفیت خودروهای عرضه شده در طرح‌ فروش فوق‌العاده سایپا (که قرار بوده است، منتخبان آن بصورت قرعه‌کشی مشخص شوند) همه ثبت‌نام کنندگان برنده اعلام شده‌اند.

دومین مرحله ثبت‌نام و فروش خودرو از طریق سامانه یکپارچه تخصیص خودرو، به مناسبت فرا رسیدن عید سعید غدیر خم، از ابتدای هفته جاری (شنبه ۲۵ تیرماه) آغاز شد و به مدت سه روز (تا ساعت ۱۷ روز سه‌شنبه ۲۸ تیرماه) ادامه داشت. در این طرح گروه خودروسازی سایپا، هفت محصول را در قالب پیش‌فروش یکساله و چهار محصول را در قالب مشارکت در تولید عرضه کرده بود که در بین آن‌ها انواع کوییک‌ها (کوییک معمولی، کوییک S کوییک R)، ساینا S و شاهین را در بخش طرح‌های بدون قرعه‌کشی ارائه شده بودند.

همچنین این گروه خودروسازی پنج محصول ساینا S، کوییک S، کوییک معمولی، کوییک R با گیربکس معمولی و شاهین G را در قالب فروش فوق‌العاده عرضه کرده بود که قرار بود منتخبان آن‌ها از طریق قرعه‌کشی مشخص شوند. اما با توجه به عرضه بیش از تقاضا، گروه خودروسازی سایپا این موضوع را تایید کرد که همه شرکت‌کنندگان و ثبت‌نام‌کنندگان این مرحله از فروش یکپارچه خودرو که برای خرید محصولات سایپا، حتی در فروش‌ فوق‌العاده ثبت‌نام کرده‌اند، برنده اعلام خواهند شد.

دیگر نیازی به قرعه‌ کشی خودرو نیست

براین اساس علیرغم اعلام سخنگوی وزارت صنعت، معدن و تجارت، مبنی بر اینکه یکشنبه هفته آینده (دوم مردادماه)، قرعه‌کشی این مرحله از فروش خودروها با نظارت سازمان حمایت از تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان انجام و نتایج اعلام خواهد شد، همانطور که اشاره شد، میزان عرضه خودروها (حتی در قالب فروش فوق‌العاده) برای محصولات سایپا بیش از میزان تقاضای ثبت شده بوده است؛ لذا دیگر نیازی به قرعه‌کشی نیست و همه ثبت‌نام‌کنندگان به عنوان برنده اعلام خواهند شد.

این مدت به سبب تطبیق اطلاعات و داده‌های ثبت نام‌کنندگان با طرح جوانی جمعیت و کنترل واجد شرایط بودن در نظر گرفته شده است.همچنین منوچهر منطقی- معاون حمل‌ونقل وزارت صنعت، معدن و تجارت- نیز اعلام کرده است: خوشبختانه باید این خبر را بدهیم که تمامی خودروهای گروه سایپا در دور دوم قرعه کشی در سامانه یکپارچه تخصیص خودرو، از روند قرعه‌کشی خارج شده‌اند. امید است که تا مرحله بعدی، محصولات سایر خودروسازان نیز از قرعه‌کشی خارج شوند.

منبع: ایسنا

اخبار مرتبط
پیشنهاد سردبیر