نتایج آزمون استخدامی آموزش و پرورش کی اعلام می‌شود؟

نتایج آزمون استخدامی آموزش و پرورش کی اعلام می‌شود؟
  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • پسندیدن
طبق اعلام سازمان سنجش قرار بود تا پایان خردادماه نتایج آزمون استخدامی آموزش و پرورش منتشر شود.

آزمون استخدامی آموزش و پرورش در روزهای پنجشنبه و جمعه ۱۵ و ۱۶ اردیبهشت برگزار شد و بیش از ۵۰۰ هزار نفر متقاضی شرکت در این آزمون بودند.

آن‌گونه که سخنگوی وزارت آموزش و پرورش اعلام کرده، این وزارتخانه ۱۵۹ هزار نفر نیرو برای سال تحصیلی آینده کمبود نیرو دارد و قرار است ۳۴ هزار و ۸۱۳ نفر در آزمون استخدامی اخیر جذب شوند.

پیش از این اعلام شده بود که نتایج آزمون استخدامی آموزش و پرورش تا پایان خردادماه اعلام می‌شود.

«عبدالرسول پورعباس» رئیس سازمان سنجش درباره دلایل عدم انتشار نتایج این آزمون با اشاره به اینکه نتایج آماده است، گفت: وزارت آموزش و پرورش و سازمان اداری و استخدامی بر روی تعداد استخدام‌ها اختلاف نظر دارند.

وی افزود: اگر تعداد و ضرایب تأثیرگذاری دروس را به ما بگویند آماده اعلام نتایج هستیم.

ایران چه تعداد معلم کم دارد؟

پیش از این احمد حسین فلاحی، نماینده مردم‌ همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه آموزش و پرورش با کمبود ۲۲۰ هزار نیروی معلم مواجه است، افزود: در دو سال گذشته به‌ خاطر غیرحضوری بودن مدارس، کمبودها چندان محسوس نبود اما در سال تحصیلی جدید که همه مدارس حضوری می‌شوند کمبود معلم را احساس خواهیم کرد.

عضو کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس شورای اسلامی با ابراز اینکه "فضای آموزشی به‌ اندازه کافی داریم‌ اما معلم نداریم"، تصریح کرد: پیشنهاد بنده به مسئولان این است که شیفت مخالف مدارس را در اختیار نیروهای جهادی و ارزشی قرار دهند.

او با تأکید بر اینکه "در استان با کمبود مدارس غیرانتفاعی مواجه هستیم"، گفت: اگر نیروهای جهادی واجد شرایط به‌ کارگیری شوند و مجوز تأسیس مدارس غیرانتفاعی را دریافت کنند، بخشی از دانش‌آموزان مدارس دولتی به‌سمت مدارس غیرانتفاعی می‌روند و بار مدارس دولتی کمتر می‌شود.

منبع: تسنیم

اخبار مرتبط
پیشنهاد سردبیر