بایدن به هر قیمتی با ایران توافق می‌کند؟

بایدن به هر قیمتی با ایران توافق می‌کند؟
  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • 1 پسندیدن
«نفتالی بنت» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی دولت بایدن راه متهم کرد که به هر قیمتی به دنبال توافق با ایران است.

بنت در آغاز جلسه هفتگی کابینه به تندی از توافق با ایران انتقاد کرد و با «تروریست» خواندن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ادامه داد: «متأسفانه به هرقیمتی برای امضای توافق هسته‌ای با ایران عزم و اراده وجود دارد از جمله اینکه بگوییم بزرگترین سازمان تروریستی جهان یک سازمان تروریستی نیست. این هزینه بسیار گرانی است».

اتهام دوباره رژیم صهیونیستی به سپاه پاسداران

نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی با تکرار اتهامات علیه جمهوری اسلامی و سپاه پاسداران گفت حتی اگر ایالات متحده، سپاه پاسداران را از فهرست سازمان‌های تروریستی حذف کند، رژیم صهیونیستی با آن همچون یک سازمان تروریستی رفتار می‌کند و به اقدام علیه آن همچون یک سازمان تروریستی ادامه می‌دهد.

بنت در جلسه کابینه گفت: «مثل همیشه، چیزی که سرنوشت ما را تعیین می‌کند، اقدامات و نه حرف‌هایمان است.»

وی سپس بدون ارائه هرگونه سند و مدرک گفت: در سال‌های گذشته، سپاه پاسداران موشک‌هایی را به سمت کشورهای صلح‌طلب شلیک کرده است.این فقط مشکل اسرائیل نیست. کشورهای دیگر، همپیمانان ایالات متحده در منطقه هر روز و ساعت با این سازمان تروریستی مواجه هستند.»

مذاکرات وین به پایان رسید

وزیر خارجه جمهوری ایرلند، هماهنگ‌کننده سازمان ملل در مذاکرات، هم با ارزیابی "نشانه‌های مثبت" اظهار امیدواری کرده که با توجه به تعطیلات پیش رو در ایران حتی "در ۴۸ ساعت آینده" توافقی امضا شود.

از سوی دیگر سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه، گفته آمریکا برای احیای توافق هسته‌ای با ایران عجله دارد. او گفته روسیه به ایران "خیانت" نخواهد کرد و دنبال منافع "خودخواهانه" نخواهد بود.

آمریکا پیش از این تاکید داشته که به غیر از آنچه در چارچوب توافق هسته‌ای با ایران می‌گنجد، هیچ معافیتی از تحریم‌های وضع‌شده به روسیه داده نخواهد شد.

با وجود پیچیدگی ناشی از درخواست روسیه برای تضمین منافعش در برجام به رغم تحریم‌های مرتبط با جنگ اوکراین، طرف‌های این مذاکرات در روزهای اخیر همچنان درباره به سرانجام رسیدن آن اظهار خوشبینی کرده‌اند.

منبع: فارس

اخبار مرتبط
پیشنهاد سردبیر