پرداخت حقوق نجومی از جیب معلمان

پرداخت حقوق نجومی از جیب معلمان
  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • پسندیدن
حقوق‌های نجومی هنوز یکی از مهم‌ترین و جنجالی‌ترین بحث‌های رسانه‌ها است. به‌تازگی فیش حقوقی مدیرعامل پتروشیمی دنا در دولت روحانی منتشر شد که براین اساس در فیش آبان‌ماه او ۷۳۲.۸۶۵.۰۹۹ریال درج شده است. این حقوق نجومی برای فرهنگیان مهم است زیرا شرکت پتروفرهنگ در راستای سیاست‌های صندوق ذخیره فرهنگیان در شرکت انرژی سپهر که شامل سه پتروشیمی دنا، سبلان و سیراف سرمایه‌گذاری کرده است.

جمع حقوق و مزایا مدیرعامل پتروشیمی دنا که منصوب شده در دولت حسن روحانی است و یکی از شرکت‌های تابعه صندوق ذخیره فرهنگیان و زیر مجموعه هلدینگ انرژی سپهر در آبان‌ماه بیش از ۷۳ میلیون تومان بوده است.

شرکت صنایع پتروشیمی دنا وابسته به هلدینگ انرژی سپهر با سرمایه‌گذاری عظیم شرکت پتروفرهنگ ایجاد شده تا با محوریت تولید متانول به وظایف خود عمل کند البته هنوز به مرحله بهره‌برداری نرسیده است.

شرکت صنایع پتروشیمی دنا با سرمایه‌گذاری ۴۸۱ میلیون دلار در فاز ۲ منطقه پتروشیمی شهر عسلویه در حال ساخت است.

سرمایه‌گذاری صندوق ذخیره فرهنگیان در دنا

شرکت پتروفرهنگ در راستای سیاست‌های صندوق ذخیره فرهنگیان، منابع مالی خود را در زمینه صنعت نفت و گاز، پتروشیمی و انرژی در جهت ایجاد ارزش افزوده و سودآوری هر چه بیشتر سپرده فرهنگیان سرمایه‌گذاری کرده است که در این راستا صندوق ذخیره فرهنگیان در شرکت انرژی سپهر که شامل سه پتروشیمی دنا، سبلان و سیراف است برای تولید متانول در کشور سرمایه‌گذاری‌ کرده تا بخش از مسائل و مشکلاتی مالی صندوق ذخیره فرهنگیان کاهش یابد.

اما با توجه به اسنادی که به‌دست رسیده است مانند سال‌های گذشته به دلیل عدم شفافیت شاهد تخلفات مالی و فیش‌های حقوق نجومی در شرکت‌های تابعه صندوق ذخیره فرهنگیان مانند پتروشیمی دنا هستیم؛ از این دست مدیران باقی مانده از دولت حسن روحانی همچنان در بخش‌های مختلف اجرایی حضور داشته و تلاش زیادی می‌کنند تا همچنان حقوق نجومی دریافت کرده و در سایه عدم نظارت‌ها بر اندوخته‌های مالی خود که دیوان محاسبات کل کشور و سازمان بازرسی کل کشور هم به استمرار حقوق نجومی انتقادات تندی دارند حقوق‌های خاص بگیرند.

محمد علی کریمیان در هفته پایانی تیرماه ۱۴۰۰ و در زمان دولت تدبیر و امید به مدیرعاملی پتروشیمی دنا منصوب شد و براساس اسنادی که به‌دست خبرگزاری برنا رسیده است ایشان در آبان ماه امسال حقوق ۷۳ میلیون تومانی از شرکت پتروشیمی دنا دریافت کرده است. این درحالی است که پروژه‌های این شرکت هنوز در حال تکمیل است و از نظر اقتصادی تا به امروز سودآوری برای صندوق ذخیره فرهنگیان نداشته است و همین رویه موجب انتقادات معلمانی که خیلی از آنها حقوق ۳ تا ۴ میلیون تومان در ماه دریافت می‌کنند شده است. این در حالی است که صندوق ذخیره فرهنگیان با این سیاست تاسیس شده است تا با راه‌اندازی شرکت‌ها و هلدینگ‌های مختلف اقتصادی دستگیر بازنشستگان آموزش و پرورش در روزگار پیری باشند اما گویا سودهای شرکت‌ها و هلدینگ‌های زیر مجموعه صندوق ذخیره فرهنگیان به جیب نجومی بگیران خاص می‌رود.

وعده رئیسی برای جمع شدن بساط نجومی بگیرانی

عزم دولت آیت الله رئیسی جمع شدن بساط نجومی بگیرانی است که سعی می‌کنند در سایه عدم نظارت‌های قانونی و تاریک‌خانه شرکت‌های دولتی برای خود سرمایه‌اندوزی کنند. این در حالی است که اخیرا رئیس‌جمهوری با اشاره به موضوع حقوق‌های غیر متعارف اعلام کرده است که حقوق یک حدی دارد که حد آن باید برای تمام افراد شاغل در دولت و شرکت‌های دولتی مشخص شود و بیش از آن میزان هم نباید پرداخت شود. مردم انتظار شنیدن اخباری درباره حقوق‌های چند ده میلیونی را ندارند و به حقوق نجومی باید خاتمه داده شود.

در فیش حقوقی آبان ماه ۱۴۰۰ محمد علی کریمیان -مدیرعامل پتروشیمی دنا (وابسته به هلدینگ انرژی سپهر با سرمایه‌گذاری شرکت پتروفرهنگ) مبالغ حقوق پایه ۸۴.۸۲۳.۲۰۷ریال، مزایا ۱۶۶.۷۱۶.۹۱۲ریال درج شده است و همچنین مبلغ اضافه کاری آبان ماه وی ۱۸۱.۰۹۰.۵۱۶ ریال بوده است و برای ۴ روز ماموریت مبلغ ۱۰۳.۱۰۹.۳۹۸ ریال دریافت کرده‌اند.

براین اساس در فیش آبان‌ماه جمع حقوق و مزایا مدیرعامل عامل پتروشیمی دنا ۷۳۲.۸۶۵.۰۹۹ریال درج شده است.

Loading...
فیش حقوقی

رئیس‌جمهوری همچنین به موضوع انتشار اخبار پرداخت حقوق‌های نجومی در برخی دستگاه‌ها اشاره کرد و اظهارکرد: دولت در برخورد با حقوق‌های نجومی قاطع و مصمم است و در هرکجا که با ارائه مستندات موضوع به اثبات برسد در جهت اصلاح آن با فوریت اقدام می‌شود.

منبع: برنا

اخبار مرتبط
پیشنهاد سردبیر