وعده جدید وزیر اقتصاد به بورسی‌ها

  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • پسندیدن

بورس ایران همچنان آشفته است و بسیاری از سهامداران منتظر اتفاق‌ها بزرگ برای بهبود این بازار هستند. در همین رابطه خاندوزی وزیر اقتصاد خبر داد که منتظر حمایت دولت از بورس باشید. سوال اصلی این است که آیا این حمایت‌ها بورس را تقویت می‌کند و یا مسکنی موقت برای این اوضاع است؟

وزیر اقتصاد گفت: با توجه به اصراری که وزارت اقتصاد و سازمان بورس داشتند و موافقت آقای رئیس‌جمهوری قرار بر این شد که اجزایی از بندهای ده‌گانه که نیازمند به حمایت بودجه‌ای داشته‌اند در قالب مصوبه رسمی به مجلس بروند.

برنامه دولت برای حمایت از بورس چیبست؟

احسان خاندوزی، وزیر اقتصادی در حاشیه جلسه کمیسیون‌های مجلس گفت: بورس آیینه تمام نمای اقتصاد ایران است؛ تمام وزارت خانه‌ها و تمام بخش‌ها و تمام تحولات خارجی و داخلی کشور، خود را در آیینه تمام نمای بورس نمایان می‌کنند و وظیفه دولت این است که سازماندهی بورس را به صورت رقابت‌پذیر و شفاف و با قدرت نقدشوندگی بالا اجرا کند. نقد شوندگی در بازار سهام باید با حداکثر شفافیت و مبارزه با مفاسد اقتصادی و حمایت از گروه هایی که صدای آنها به گوش نمی‌رسد مانند سهامداران خرد و سهامداران حقیقی که از سال ۹۷ به جمعیت آنها افزوده شده است صورت گیرد.

وی در ادامه افزود: برخی از نمایندگان دغدغه‌ای داشته‌اند مبنی بر اینکه اجزا ده بسته پیشنهادی دولت که در ستاد اقتصادی تصویب شده بود برای صنایع بورسی بازتابی در لایحه ۱۴۰۱ نداشته است؛ بنده به خدمت ایشان عرض کردم که با توجه به اصراری که وزارت اقتصاد و سازمان بورس داشتند و موافقت آقای رئیس‌جمهوری قرار بر این شد که اجزایی که نیازمند درج در بودجه دارند - برخی از آنها ما به ازا بودجه‌ای ندارند و کاملا قادر به پیاده‌سازی هستند - در یک مصوبه رسمی و با امضا شخص آقای رئیس‌جمهوری خدمت محلس ابلاغ شود که رسما به عنوان پیام دولت در حمایت از صنایع بورسی در زمره مصوبات لایحه بودجه ۱۴۰۱ قرار خواهد گرفت.

منبع: خبر آنلاین

اخبار مرتبط
پیشنهاد سردبیر