زنگ پایان

چشمک اخبار برجامی به بورس تهران

  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • 20 پسندیدن
Current Time 0:00
/
Duration Time 0:00
Progress: NaN%
Playback Rate
1.00x

بورس تهران امروز شرایط مساعدتری را نسبت به روزهای گذشته سپری کرد. شاخص کل بورس اوراق بهادار در پایان ساعت معاملاتی روز جاری رشد 0.8 درصدی را تجربه کرد و در ارتفاع 1.448 میلیون واحدی ایستاد. شاخص کل هم‌وزن هم که نماینده سهام کوچکتر بازار است، رشد 1.59 درصدی را پشت سر گذاشت و نسبت به شاخص کل بورس عملکرد بسیار بهتری را رقم زد.

ارزش معاملات خرد سهام و حق تقدم با احتساب معاملات صورت گرفته در صندوق‌های سهامی به 2838 میلیارد تومان رسید. ارزش معاملات هنوز رشد پیدا نکرده است و نمی‌توان سیگنال مثبتی را از این عدد برداشت کرد. از این میان پس از مدت‌ها شاهد ورود پول حقیقی به بازار سرمایه بودیم. بازار سهام امروز 200 میلیارد تومان سرمایه حقیقی را به خود جذب کرد و صندوق‎‌های درآمد ثابت و مختلط ورود پول 111 میلیارد تومانی را به ثبت رساند.

در بخش اول این برنامه مجید هوشمند، کارشناس بازار سرمایه به بیان دیدگاه خود در رابطه با اتفاقات پیرامون بازار سرمایه پرداخت. به عقیده وی ثبات در سیاست‌گذاری می‌تواند بزرگترین نفع را برای اقتصاد و همچنین شرکت‌های فعال در بازار سرمایه داشته باشد.

امیرحسام ذنوبی، کارشناس بازارهای مالی به شرح اتفاقات و تنش‌هایی که پیرامون تایوان در حال رخ دادن است، پرداخت. وی در ابتدا ریشه تاریخی مناقشات تایوان و چین رو تشریح کرد و در ادامه عواقبی که این تنش‌های می‌تواند در پی داشته باشد را توضیح داد.

ویدئوهای مرتبط
فهرست پخش
مرور بازار امروز
آیا رنگ و بوی برجامی بازار سرمایه ادامه دار است؟
سیگنا نرخ بهره بین‌بانکی برای بازار سرمایه
اثر افت هیجانی قیمت ارز بر بازار سهام
کف قیمت دلار نیمایی
سیگنال نرخ بیکاری آمریکا برای بازار کامودیتی‌ها
دلیل نوسانات منفی پالایشی‌ها
مسیر درست مطالبه گری سهامداران از سیاست‌گذار
بررسی اهمیت استراتژیک تایوان
پیشنهاد سردبیر