زنگ پایان

بی تفاوتی بورس به ریزش دلار

  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • 35 پسندیدن
Current Time 0:00
/
Duration Time 0:00
Progress: NaN%
Playback Rate
1.00x

شاخص کل بورس اوراق بهادار امروز منفی به کار خود پایان داد. ارزش خرد معاملات هم کمتر از روز چهارشنبه و پایین تر از ۳۵۰۰ میلیارد تومان بود. خالص فروش اشخاص حقیقی بیش از ۱۷۰ میلیارد تومان شد. در بازار امروز سهام خودرو پر عرضه بود. سهام گروه بانک و حمل و نقل و سهام موسوم به برجام ضعیف ظاهر شدند. سهام صنعت پالایش مورد توجه سرمایه گذاران بود ولیکن نتوانست هیجان مناسب مثبت را ایجاد کند.

دلار در بازار تهران سر به زیر شده و به عدد ۲۹۱۵۰ تومان رسیده است.

مباحث مربوط به برجام همچنان ادامه دارد.

آقای نوید خاندوزی کارشناس ارشد بازار سرمایه با موضوع ارزیابی این روزهای بورس ایران مهمان بورسان بودند. ایشان اعتقاد دارند که بازار ارزنده است ولیکن سیاست‌گذاری دولت بعد از برجام نشان می دهد که آیا می‌توان به آینده شرکت‌ها در بورس امیدوار بود یا خیر.

با توجه به مختصات بازارهای موازی و نرخ برابری دلار در آنها به نظر بازار سرمایه از هر نظر میتواند برای سرمایه‌گذاران جذاب باشد. در حال حاضر اگر منابعی داشتند حتماً در بازار سرمایه خرید می‌کردند. از اعتبار بانکی نیز استفاده می کنند. دو استراتژی را در نظر می‌گرفتند. ۱. کوتاه مدت و ۲. بلند مدت.

در استراتژی کوتاه مدت به سهام برجامی توجه می‌کردند و در استراتژی بلندمدت به شرکت‌هایی که از بودن برجام به صورت پایدار منتفع می‌شوند توجه می کنند.

ویدئوهای مرتبط
فهرست پخش
مرور بازار امروز
ارزیابی این روزهای بورس ایران و چشم‌انداز آتی آن
جایگاه صنعت خودرو در بورس ایران
احتما افزایش نرخ بهره برای کنترل تورم
بزرگترین مسئله بورس چیست؟
پول هوشمند و دستکاری در بازار سرمایه
حضور منابع صندوق تثبیت و توسعه در بازار سرمایه نیاز جدی است؟
رابطه بین صندوق بازنشستگی و ریزش بورس
وضعیت صندوق دارایکم و پالایش یکم
صنایع برتر برای سرمایه‌گذاری
پیشنهاد سردبیر