خط سود

حرکت تندگویان به سمت کاهش هزینه ها

  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • 6 پسندیدن
Current Time 0:00
/
Duration Time 0:00
Progress: NaN%
Playback Rate
1.00x

تندگویان در سال ۱۳۷۷ در منطقه ویژه اقتصادی ماهشهر با هدف تولید پت‌بطری و نساجی تاسیس‌شد؛ قبل از تاسیس تندگویان کشور برای تامین انواع‌پت واردات انجام می‌داد.

در این برنامه از خط‌سود با حضور سید‌رضا‌قاسمی‌شهری، مدیرعامل شرکت پتروشیمی ‌تندگویان ‌به بررسی آخرین تحولات آن پرداخته شد.

در سال‌های ۹۵ و ۹۶ تندگویان به یک پتروشیمی ‌زیانده تبدیل شده بود اما از سال ۹۷ تا امروز تلاش‌ها برای بهبود وضعیت و فرآیند تولید رخ داد به طوری که در سال ۹۶ تعداد خاموشی‌های خطوط تولید بیش از ۵۰ مورد بود این در حالی است که در شرایط فعلی این عدد به کمترین میزان خود یعنی ۴ بار در سال کاهش پیدا کرده است.

مدیرعامل تندگویان پیرامون آخرین وضعیت خرید مواد اولیه گفت: در گذشته پارازایلن که یکی از مواد اولیه اصلی ما است را از پتروشیمی ‌بوعلی که از نگاه جغرافیایی فاصله کمی ‌با تندگویان دارد تهیه می‌کردیم اما با به وجود آمدن مشکلات در پتروشیمی ‌بوعلی مدتی بود مواد اولیه خود را از نوری تهیه می‌کردیم و همین مورد به تحمیل شدن هزینه زیادی به عنوان هزینه حمل و نگهداری به شرکت منجر می‌شد اما در زمان فعلی پتروشیمی ‌بوعلی واحد خود را تعمیر کرده و می‌توانیم پارازایلن خود را از آن تامین کنیم، بنابراین هزینه‌ای بالغ بر ۵۰۰ الی ۶۰۰ میلیارد تومان در مخارج ما صرفه جویی خواهد شد.

از دیگر مواردی که مدیرعامل تندگویان مطرح کرد می‌توان به کاهش آلایندگی شرکت اشاره کرد.

وی گفت: در سالیان گذشته میزان آلودگی موجود در آب خروجی شرکت بیش از ۱۰ هزار ppm دارای cod بوده که آلودگی زیادی را وارد دریا می‌کرده است اما امروزه این عدد به زیر ۲۵۰ ppm رسیده و در برنامه آینده ما قرار است آن را به زیر ۱۰۰ برسد و به عنوان یک شرکت پاک خود را معرفی کنیم.

قاسمی‌شهری ادامه داد: در صورت وقوع این اتفاق و خارج شدن از لیست آلایندگی، سالانه ۱۰۰ الی ۱۵۰ میلیارد تومان از هزینه‌های ما کاهش پیدا می‌کند.

ویدئوهای مرتبط
فهرست پخش
شروع برنامه
پیشنهاد سردبیر