شرایط دریافت وام ۵۰ میلیونی بدون ضامن

  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • 1 پسندیدن
معاون امور بانکی وزارت اقتصاد جزئیات دریافت وام ۵۰ میلیونی و وام ۱۰۰ میلیون تومانی بدون ضامن را تشریح کرد.

معاون امور بانکی وزارت اقتصاد گفت: از همین امروز کلیه متقاضیان تسهیلات خرد شامل شاغلین، بازنشستگان و مستمری بگیران می‌توانند بدون ضامن نسبت به اخذ وام اقدام کنند. شرایط دریافت وام ۵۰ میلیونی و وام ۱۰۰ میلیونی چیست؟

او بیان کرد: این متقاضیان تا سقف ۵۰ میلیون تومان می‌توانند، بدون ضامن و با ارائه گواهی کسر از حقوق خود، وام دریافت کنند. برای دریافت وام تا سقف ۱۰۰ میلیون تومان، باز هم بدون نیاز به ضامن و با ارائه گواهی کسر از حقوق به همراه یک سفته یا چک، اقدام کنند.

آیا بانک‌ها وام بدون ضامن می‌دهند؟

در گزارش میدانی از شعبات بانک‌ها وضعیت پرداخت وام بدون ضامن را جویا شد.

یکی از شعبات بانک‌های دولتی در واکنش به این موضوع گفت: این مسائل در تلویزیون مطرح شده و هنوز به ما چیزی نگفتند. تازه اگر هم ابلاغ بشود اینطور نیست که به هر کسی تسهیلات بدهند. شما باید از مشتریان فعال بانک باشید و متناسب با اعتبار و درآمدتان تسهیلات دریافت می‌کنید.

دو بانک خصوصی دیگر نیز گفتند امکان پرداخت وام بدون ضامن را ندارند و این خدمات در این بانک‌ها فعال نیست.

رئیس شعبه بانک دیگری نیز گفت: این مسائل فعلا در تلویزیون مطرح شده و چیزی به ما ابلاغ نشده است. متاسفانه اینگونه جو را هم شلوغ می‌کنند؛ بدون اینکه به ما اطلاعی بدهند. البته اگر شرط ضامن برداشته شود خود ما نیز راحت خواهیم بود اما هنوز به ما چیزی گفته نشده است.

رئیس این شعبه در پاسخ به این سوال که چه زمانی این قابلیت در بانک‌ها فعال خواهد شد، گفت: اطلاعی نداریم ولی به محض اینکه بخشنامه به‌دست ما برسد بدون ضامن تسهیلات پرداخت می‌کنیم.

بخش اعتبار یکی از بانک‌ها نیز گفت: قابلیت دریافت تسهیلات مرابحه بدون ضامن، برای برخی مشتریان بانک وجود دارد ولی در شعبه پیگیری نمی‌شود بلکه با مراجعه به سایت می‌توانید درخواست خود را ثبت کنید که البته یک بار به افراد پرداخت می‌شود و در صورت لزوم بار دیگر شارژ خواهد شد.

استفاده از اعتبارسنجی برای پرداخت تسهیلات اتفاق خوبی در نظام بانکی است، اما باید لوازم و شرایط آن فراهم شود؛ در غیر این صورت نمی‌توان انتظار داشت گرهی از مشکلات باز کند.

منبع: صدا و سیما

جزئیات پرداخت وام ۱۰۰ میلیونی به بازنشستگان و مستمری بگیران

اخبار مرتبط
پیشنهاد سردبیر