صندوق‌های بیت‌کوین در بورس آمریکا مجوز می‌گیرند؟

  • اشتراک‌گذاری
  • 💜2
  • 👁️2218
  • 💬0

بورسان: اوج‌گیری بازار رمزارزها و به طور خاص بیت‌کوین، سیاست‌گذاران را وارد مرحله‌ای تازه کرده که دیگر نمی‌توان آنها را انکار کرد. بعد از بحث ارزهای دیجیتالی بانک‌های مرکزی، این بار بیش از هر زمانی بحث صندوق‌های قابل معامله در بورس (ETF) داغ شده است.

به گزارش بورسان به نقل از سی‌ان‌بی‌سی، شرکت ون‌اک هفته گذشته به سازمان بورس آمریکا (SEC) درخواست مجوز ETF بیت‌کوین داده است. حال SEC یک و نیم ماه فرصت دارد تا به این درخواست پاسخ دهد. البته این نخستین صندوقی نیست که برای این کار اقدام می‌کند. اما نکته اینجا است که تغییراتی در مدیریت سازمان بورس آمریکا در دوره بایدن در حال رخ دادن است که قانونی شدن این اقدام را جدی‌تر از گذشته کرده است.

به گزاش مارکت‌واچ، احتمال آنکه گری جنسلر رئیس جدید SEC شود بالاست؛ وی سابقه‌ای در تدریس بلاک‌چین و ارزهای دیجیتال در دانشگاه ام‌آي‌تی دارد. بنابراین، انتصاب وی می‌تواند خبری خوش برای شرکت‌های مالی باشد که می‌خواهند ETF بیت‌کوین راه بیاندازند. البته تلویحا چنین اتفاقی با ورود بیشتر نقدینگی به این بازار می‌تواند محرک مثبت تازه‌ای برای بازار رمزارزها باشد.

تا کنون شرکت‌های خدمات مالی بزرگی مانند ویزدم تری، مورگان استنلی و ون‌اک درخواست‌های خود را برای راه‌اندازی صندوق بیت‌کوین به بورس آمریکا ارائه کرده‌اند. از نظر تئوری، بسیاری از سرمایه‌گذاران ETFها را به جای خرید مستقیم بیت‌کوین ترجیح می‌دهند. علت این امر، پیچیدگی‌ها و ریسک‌هایی است که خرید و فروش بیت‌کوین برای افراد ناآشنا دارد.

جری بریتو در شرکت کوین سنتر می‌گوید: «گری جنسلر (رئیس احتمالی سازمان بورس آمریکا) کسی است که دوست دارد بازارها نظام پیدا کنند و چه راهی بهتر از آنکه به سرمایه‌گذاران این اجازه داده شود تا کلاسی از دارایی را طبق قاعده و از طریق ETFهای قانونی معامله کنند.»

آخرین قیمت‌ها در بازار بیت‌کوین

فارغ از این تحولات، امروز بازار رمزارزها وضعیت مناسبی نداشت و مجموع ارزش بازارها آنها با افت ۳.۵ درصدی به ۱.۶ تریلیون (هزار میلیارد) دلار رسید. بیت‌کوین با کاهش ۲.۳ درصدی، کانال ۵۶ هزار دلار را واگذار کرد. اتریوم ۳.۵ درصد افت کرد و تا ۱۷۱۷ دلار عقب نشست. ریپل که دیروز جهشی کم‌سابقه تجربه کرده بود، امروز حدود ۴.۸ درصد کاهش یافت و ۰.۵۶۱ دلار معامله می‌شود.

در همین رابطه بخوانید:

یک پیش‌بینی عجیب از قیمت بیت‌کوین

جمعه‌ها وقت خرید بیت‌کوین است؟

موضع وزارت نیرو در برابر استخراج رمزارزها

حراج نصف قیمت بیت‌کوین در فرانسه

اخبار مرتبط
💬 نظرات
برای نظر دادن وارد شوید
هنوز نظری داده نشده است، شما اولین نفر باشید...
پربازدیدهای اخیر
تازه‌ترین‌ها
پیشنهاد سردبیر