خبر مهم برای ثبت نام جاماندگان یارانه

خبر مهم برای ثبت نام جاماندگان یارانه
  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • پسندیدن
سازمان هدفمندی یارانه‌ها به زودی سایتی را معرفی خواهد کرد که امکان ثبت نام برای جاماندگان وجود خواهد داشت.

علی بهادری جهرمی صبح امروز (چهارشنبه) در حاشیه جلسه هیات دولت، در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی درباره زمان برداشت یارانه واریزی گفت: در خصوص زمان برداشت مبالغ یارانه‌های واریزی مطابق اطلاعیه ستاد مربوطه، به‌تدریج میزان امکان برداشت و زمان آن اطلاع رسانی خواهد شد و بلند مدت نخواهد بود و با زمان اعلام قیمت‌ها این امکان فراهم خواهد شد.

برای دو ماه یارانه واریز شد

وی افزود: این موضوع که برای کسی یک ماه واریز شده صحت ندارد بلکه برای همه بزرگواران دو ماه واریز شده است که مسدود است و متعاقباً آزاد خواهد شد. برای میزان دهک بندی سایت وزارت رفاه در حال پاسخگویی است. برای سه دهک پایین معادل ۴۰۰ هزار تومان به ازای هر نفر و دهک چهارم تا ۹ معادل ۳۰۰ هزار تومان برای هر نفر بوده است و برای اعتراض نسبت به میزان واریزی و دهک بندی سایت وزرارت رفاه در حال پاسخگویی است.

وی ادامه داد: در مورد کسانی که ثبت نام نکردند به دلیل اینکه از سال ۹۳ ثبت نام جدید صورت نگرفته و قرار است حمایت صورت گیرد، سازمان هدفمندی یارانه‌ها به زودی سایتی را در این زمینه معرفی خواهد کرد که امکان ثبت نام وجود خواهد داشت و اطلاعات لازم برای ثبت نام به زودی اطلاع رسانی خواهد شد.

اصلاح در نظام پرداخت یارانه‌ها

بهادری جهرمی افزود: امروز در جلسه دولت گزارشی از روند و پیشرفت برنامه‌های اصلاح در نظام پرداخت یارانه‌ها که در طول سال‌های گذشته برای مردم مشکلاتی ایجاد کرده بود، طرح شد. بلافاصله بعد از این جلسه، جلسه ستاد تنظیم بازار در حال برگزاری است و تقریباً به صورت روزانه جلسات این ستاد در حال برگزاری است.

سخنگوی دولت گفت: امروز مصوباتی در صحن دولت داشتیم. هیات وزیران موافقتی درباره لغو روادید برای دارندگان گذرنامه‌های دیپلماتیک و خاص بین دولت ایران و قطر داشت که این کار پیرو سفری که دو ماه پیش رئیس‌جمهوری به کشور قطر داشت و در چارچوبیتوافقاتی که در آن کشور بین دو رئیس‌جمهوری صورت گرفته بود، انجام شد. پیش از این هیات وزیران دولت قطر تصویب کرده بود و روادید را برای گذرنامه‌های دیپلماتیک و خاص لغو کرده بود تا رفت و آمدها و ارتباطات با سهولت بیشتری برقرار شود. امروز هیات وزیران با این مصوبات موافقت کرد ان شاءالله این شرایط در ظرفیت جام جهانی نیز قابل استفاده خواهد بود.

وی درباره ماده ۱۰۶ قانون کار گفت: با توجه به این که شورای حفاظت فنی صلاحیتی را برای حوزه‌های فنی محیط کار داشته، اعتقاد هیات وزیران این بود که همین شورا ایین نامه و مصوباتی برای تعیین حوزه‌های فنی داشته باشد. با توجه به اختلاف دیدگاهی که بود، دولت لایحه استفساریه‌ای برای ماده ۱۰۶ تصویب کرد که برای مجلس ارسال شود.

منبع: ایسنا

اخبار مرتبط
پیشنهاد سردبیر