هشدار وقوع سیل در تهران و البرز

هشدار وقوع سیل در تهران و البرز
  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • پسندیدن
امشب، پنجشنبه ۶ مرداد ماه احتمال وقوع سیل دوباره در تهران و البرز وجود دارد. نیروهای امدادی هشدارهای لازم برای تخلیه مناطق در مسیر تندآب را اعلام کرده اند.

صادق ضیائیان، رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران سازمان هواشناسی با تاکید بر اینکه بارش امشب پنجشنبه و جمعه ۶ و ۷ مرداد در تهران و البرز شدیدتر از دیشب خواهد بود گفت: شهروندان ساکن مناطق مسیر تندآب خانه های خود را تخلیه کنند. حتی در نزدیک رودخانه های خشک نشوند.

سیل دیشب در غرب تهران در محدوده امام زاده داوود تاکنون ۴ فوتی و ۹ مصدوم داشته است.

بوستان‌های کوهسار و جوانمردان تهران تعطیل شد

محمد باقر فرهند گفت: طبق پیش بینی هواشناسی احتمال بارندگی و جاری شدن سیل در ساعات عصرگاهی و شامگاهی وجود دارد به همین منظور بوستان های جنگلی جوانمردان و کوهسار تا اطلاع ثانوی تعطیل شد.

مدیر روابط عمومی شهرداری منطقه پنج تهران بااشاره به صدور هشدار سطح نارنجی هواشناسی مبنی بر مهیا بودن شرایط برای وقوع بارش های رگباری بطور لحظه ای شدید گفت: این اتفاق بویژه در ارتفاعات و دامنه ها و نیز وزش باد شدید و خیلی شدید (خیزش گردوخاک در نواحی غربی و نیمه جنوبی استان) ، احتمال وقوع رعد و برق و تگرگ در مناطق مستعد (بویژه ارتفاعات) طی بازه پنجشنبه تا شنبه هفته آینده (بویژه طی ساعات بعدازظهر، عصر و شب) را شاهد هستیم.

وی خاطرنشان کرد: در منطقه پنج، رود دره ، کانال و مسیل هایی از جمله رود دره فرحزاد، کانال شهید باکری،کانال میان رود، رود کن و دره زر نو واقع شده که با توجه به لزوم آمادگی منطقه در خصوص سیلاب های احتمالی، لایروبی را از حدود ۱۰ روز پیش شروع کردیم.همچنین از نواحی نیز خواستیم نهرهای کوچک مقیاس هم بازدید شود و در صورت لزوم با تجهیزات مکانیزه و ماشین آلات سنگین لایروبی و نهر شویی صورت بگیرد تا شهروندان عزیز دچار مشکل نشوند.

فرهند نسبت به وقوع سیلاب به شهروندن هشدار داد و از مردم خواست از استقرار در بستر و حاشیه رودخانه ها و مسیل ها و نیز تردد از بستر دره ها جدا خودداری و از هرگونه استقرار جلوگیری شود همچنین از سفر به ارتفاعات اجتناب شود و با توجه به خیزش گردوخاک و کاهش دید افقی و کاهش کیفیت هوا بویژه در نواحی غربی، مرکزی و نیمه جنوبی استان بدلیل وزش باد شدید و خیلی شدید از ترددهای غیر ضروری خودداری شود.

منبع: ایرنا-رکنا

اخبار مرتبط
پیشنهاد سردبیر