پوتین به تهران سفر می‌کند

پوتین به تهران سفر می‌کند
  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • 1 پسندیدن

محمدرضا پورابراهیمی، رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به سفرش همراه با رئیس کل بانک مرکزی به روسیه و قرار دادهای پولی و بانکی دو طرفه گفت: رئیس جمهور روسیه هفته آینده به ایران سفر خواهد کرد.

پور ابراهیمی با بیان اینکه جدیت روس‌ها نسبت گذشته در زمینه همکاری های اقتصادی با ایران بالاتر است،گفت: برنامه‌ریزی برای توسعه همکاری های اقتصادی ایران و روسیه اولویت رایزنی‌های روسای جمهور دو کشور خواهد بود.

روسیه نیازمند همکاری‌های اقتصادی با ایران است

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه بعد از سفر اخیر رئیس جمهور به روسیه فضای مثبتی نسبت به همکاری‌های اقتصادی با ایران در روسیه ایجاد شده است، اظهار داشت: توافقات بسیار خوبی در آن سفر امضا شد، رئیس جمهور دولت سیزدهم فصل جدید از مراودات اقتصادی بین ایران و روسیه را رقم زد و روس‌ها را مطمئن کرد که دولت جمهوری اسلامی در همکاری‌های اقتصادی با روسیه جدی است.

وی ادامه داد: تحریم روس‌ها توسط آمریکا و اروپا روسیه موجب شد که روسیه بیش از پیش نیازمند همکاری‌های اقتصادی با ایران شود.

ایران آماده آموزش نیروهای روس است

گفتی است، جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی ایالات متحده گفت که مشخص نیست آیا ایران پیش از این پهپادهای خود را در اختیار روسیه قرار داده است یا خیر. وی با این حال افزود: «ایالات متحده اطلاعاتی دارد که نشان می‌دهد ایران آماده آموزش نیروهای روس در ماه جاری برای استفاده از این پهپادها است.»

وی روز دوشنبه ۱۱ ژوئیه به خبرنگاران گفت: «اطلاعات ما حاکی از آن است که دولت ایران در حال آماده شدن برای انتقال صدها پهپاد از جمله پهپادهای با قابلیت حمل سلاح در یک جدول زمان بندی تسریع شده به روسیه است.»

منبع: ایرنا

اخبار مرتبط
پیشنهاد سردبیر