اسپرسو بورسان یکشنبه ۷ آذر؛ آنچه سرمایه‌گذاران باید بدانند

ترافیک سنگین اخبار برجامی؛ افت بورس ادامه یافت

  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • 4 پسندیدن

بورسان: بازار سهام روز گذشته دوباره در مسیر نزولی قرار گرفت. به طوری که شاخص کل با افت ۲۷ هزار واحدی (معادل ۲ درصد) و شاخص هم‌وزن با افت ۱.۷ درصدی مواجه شدند.

روز کاری قبلی ارزش معاملات خرد ۳۷۵۰ میلیارد تومان بود که کمترین ارزش معاملات یک ماه اخیر محسوب می‌شود. در بین صنایع شیمیایی‌ها، فلزات و فعالیت‌های کمکی مالی و در بین نمادها پالایش، بورس و فولاد بیشترین ارزش معاملات را داشتند.

حقیقی‌ها در سمت فروش فعال‌تر بودند و خروج پول سنگین ۵۷۰ میلیارد تومانی را رقم زدند. بیشترین ورود پول حقیقی به نمادهای بورس و انرژی۳ بود. حقوقی‌ها هم بیشترین خالص خرید را در صنایع شیمیایی و فلزات و نمادهای شستا و فسبزوار داشتند.

قیمت سیمان تهران در بازار به حوالی ۴۵ هزار تومان در هر کیسه رسیده است. قیمت سیمان در بورس کالا در حالی در معاملات امروز بورس کالا به بیش از ۳۰ هزار تومان رسید که تا ده روز قبل کمتر از ۲۵ هزار تومان معامله می‌شد.

رییس سازمان برنامه و بودجه: اصلاح ساختار بودجه براساس همفکری نخبگان و همراهی مجلس در بودجه ۱۴۰۱ عملیاتی می‌شود.

گمرک ایران ورود محموله لوازم خانگی کره ای به جزیره کیش در روزهای اخیر را تائید کرد.

قیمت دلار که دیروز تا سقف ۲۹۳۳۰ تومان پیش رفته بود، از ظهر دیروز تا نزدیکی مرز ۲۹ هزار تومان عقب‌نشینی کرد.

کانون صرافان طی نامه ای به صرافی های سراسر کشور اعلام کرد که اعلام و انتشار نرخ ارز به هر نحو، بدون ذکر منبع و نام صرافی ممنوع است و با متخلفین برخورد قانونی خواهد شد.

علی باقری کنی، رییس‌ هیات مذاکره کننده ایران وارد وین شد.

خبرگزاری دولت: تصمیم گرفته شده که ترکیب کارشناسان تیم مذاکره‌کننده ایران تغییر نکند و حتی بر تعداد آن‌ها افزوده شود.

استفنی لیختنشتاین خبرنگار اتریشی: شنیده‌ام هیات مذاکره‌کننده ایران بسیار بزرگ و متشکل از بیش از ۴۰ نفر است.

گفته می‌شود معاون رئیس کل بانک مرکزی، معاون وزیر اقتصاد در امور اقتصادی، معاون وزیر اقتصاد در امور بین‌الملل، معاون امور حقوقی وزارت اقتصاد نیز علی باقری مذاکره‌کننده ارشد ایران را در وین همراهی می‌کنند.

اولیانوف نماینده روسیه در مذاکرات هسته‌ای در وین: ترکیب هیأت ایران در گفت‌وگوهای وین چشمگیر است. من معتقدم که این باید به‌عنوان دلیلی بر نیت جدی (ایران) تفسیر شود.

اولیانوف: ️نخستین رایزنی دوجانبه غیررسمی در وین اتریش در راستای آماده سازی برای از سرگیری رسمی گفت‌وگوها برای روز دوشنبه آغاز شد. توافق همچنان نیازمند تلاش‌های قابل توجهی است.

رابرت مالی، نماینده ویژه دولت آمریکا در امور ایران: ما بارها به ایران گفته ایم که اگر خواهان حصول نتیجه و رسیدن هرچه سریعتر به نتیجه هستید بهتر است که رو در روی ما بنشینید./ کشورهای عرب منطقه خلیج فارس آماده اند که در صورت بازگشت ایران به تعهدات خود در برجام، روابط دیپلماتیک و اقتصادی خود با ایران را گسترش دهند.

رئیسی به منظور شرکت در اجلاس پانزدهم سران کشورهای عضو سازمان همکاری اقتصادی اکو وارد ترکمنستان شد.

وزیر جنگ اسرائیل: وقوع جنگ بین تل آویو و تهران ممکن است رخ دهد.

ادعای مقامات پنتاگون: حمله سایبری به جایگاه‌های سوخت در ایران کار اسراییل بود.

مقایسه آمار هشت ماهه تجارت خارجی کشور با مدت مشابه سال گذشته حاکی از رشد ۴۳.۵ درصد از نظر وزنی و ۴۰ درصدی از نظر ارزش دلاری کالاها است.

نرخ سود بین بانکی ۲۱ درصد را هم پشت سر گذاشت و به ۲۱.۹ درصد رسید.

اخبار مرتبط
پربازدیدهای اخیر
تازه‌ترین‌ها
پیشنهاد سردبیر