شمارش معکوس

راه حل افت هیجان منفی در بورس

  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • 39 پسندیدن
Current Time 0:00
/
Duration Time 0:00
Progress: NaN%
Playback Rate
1.00x

شاخص کل بورس و اوراق بهادار روز چهارشنبه به کمتر از یک میلیون و ۳۰۰ هزار واحد رسید و شاهد خالص فروش اشخاص حقیقی در بازار سرمایه بودیم. ارزش معاملات در چهار روز ابتدایی سال به کمتر از روزی ۶ هزار میلیارد تومان رسید و افت شاخص در ایام نوروز در ۶ سال اخیر بی سابقه بوده است.

در بازارهای جهانی نفت برنت محدوده ۶۵ دلار، فلز مس ۸۸۶۳، فلز روی ۲۷۷۰ و اونس جهانی طلا هزار و ۷۳۰ دلار معامله شدند. اعضای اوپک پلاس هم بر افزایش عرضه تدریجی نفت در بازار موافقت کردند. عربستان پیش از این یک میلیون بشکه نفت به صورت داوطلبانه کمتر عرضه می‌کرد که الان قرار شد به تدریج عرضه را وارد بازار کند.

مذاکرات برجام هم به نظر به سطوح مطلوبی رسیده و در روز سه‌شنبه قرار است طرف‌های برجام به همراه امریکا در وین ملاقات حضوری داشته باشند.

آمار تورم سال ۱۳۹۹ اعلام شد. مطابق آمارها تورم نقطه به نقطه به۴۸.۷۰ رسید. در اسفندماه اقتصاد ایران ۱.۸ درصد متورم شد.

علیرضا کدیور، کارشناس ارشد بازار سرمایه به سوالاتی در مورد:

1. در بودجه ۱۴۰۰، ۱۴ هزار میلیارد تومان مالیات فروش سهام دیده شده. این یعنی روزانه تقریبا ۱۲ هزار میلیارد تومان ارزش معاملات روزانه سهام. الان حجم معاملات سهام کمتر از ۶ هزار میلیارد تومان است. این پایین بودن حجم معاملات نشانگر چیست؟ آیا به سطوح قبلی ارزش معاملات می‌رسیم؟

2. تقریبا اکثر ترفندها برای متعادل کردن بورس امتحان شد. نتیجه این ترفندها را چگونه ارزیابی می کنید؟

3. در مورد برجام به نظر می رسد که قدم های مهمی در حال برداشته شدن است. به نظر شما واکنش بازار سرمایه به احیای برجام چیست؟ پاسخ دادند

در انتها نیز مرتضی کلهری، کارشناس بازار سرمایه، در مورد آمار مسکن در سال ۱۳۹۹ توضیحاتی ارائه دادند.

شاخص کل تا اینجای کار منفی نیم درصد پیگیری می‌شود. تعداد نماد های منفی بسیار بیشتر از تعداد نمادهای مثبت است. خالص فروش اشخاص حقیقی را در بازار سرمایه داریم و ارزش معاملات هم کمتر از ۱۰۰۰ میلیارد تومان می باشد.

در همین رابطه بخوانید:

سرخ یک‌دست بورس در پسا نوروز ۱۴۰۰

واکنش دلار به توافق ایران و آمریکا بر مذاکره غیرمستقیم

بهترین استراتژی بورس ۱۴۰۰ کدام است؟

قانون اجاره مسکن برای شرایط کرونا

ویدئوهای مرتبط
فهرست پخش
شروع برنامه
پیشنهاد سردبیر