زیرپوست کدال؛ ۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۰

سال طلایی یک شرکت پلیمری

  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • 2 پسندیدن

بورسان: در برنامه «زنگ پایان» بورسان، سروش بهرامی به مهم‌ترین اطلاعیه‌های‎ منتشرشده در کدال پرداخت. دزهراوی ، کدما ، آریا ، پیزد و کالا نمادهایی بودند که موردتوجه قرار گرفتند.

دزهراوی: شرکت دارویی زهراوی، توانسته است سال خوبی را پشت سر بگذارد. شرکت در سال ۹۹ به ازای هر سهمش موفق به شناسایی سود ۲۰۷ ریالی شده است که نسبت به سود ۷۲ ریالی سال گذشته‌اش رشد ۱۸۸ درصدی را تجربه می‌کند.
در این بین رشد ۴۳ درصدی درآمدهای عملیاتی و ۴۸۰ درصدی سایر درآمدها از اصلی‌ترین عوامل این سودآوری بوده است. در این بین سایر هزینه‌ها نیز رشد سنگین ۱۴۰۰ درصدی داشته است.

کدما: شرکت معدنی دماوند طی قراردادی با شرکت مینرکس، ۵۰۰ تن کنسانتره سولفور سرب خشک را به مبلغ ۲۲۴هزار و ۳۷ میلیون ریال به فروش رسانده است. ارزش دلاری این مبلغ ۹۵۶هزار و ۶۷۷ دلار است که این مبلغ با طی کردن مراحل مختلف از کشور امارات به داخل کشور وارد شده و با نرخ‌های ارزی مصوب به ریال تبدیل می‌شود.

آریا: شرکت پلیمر آریا ساسول، در سال ۹۹ عملکرد بی‌نظیری داشته است و شرکت به ازای هر سهم موفق به شناسایی سود ۱۲۰۸۱ ریالی شده است که رشد ۱۶۳ درصدی نسبت به سال گذشته دارد. شرکت در سال ۹۸ به ازای هر سهمش ۴۶۰۲ ریال سود محقق کرده بود.
درآمدهای عملیاتی شرکت ۱۰۱ درصد و هزینه‌های عملیاتی شرکت ۶۶ درصد افزایش داشته است. درآمدهای غیرعملیاتی شرکت نیز بالغ بر ۱۴۰ درصد رشد داشته است.

پیزد: شرکت لاستیک یزد، موفق شده است که طی مذاکره با بانک سپه، تسهیلات ارزی را که از این بانک دریافت کرده بود به صورت ریالی بازپرداخت کند. مبلغ این تسهیلات ارز ۲۷میلیون و ۳۵۴هزار و ۲۷۰ یورو بوده است که طبق این توافق مقرر شده است که مبلغ تسهیلات به ۱میلیون و ۲۳۴هزار و ۸۹۵ میلیون ریال تبدیل شود. شرکت موظف شده است که این تسهیلات را به صورت ۴ ساله با نرخ بهره ۱۸ درصد و اقساط ۶ ماهه به بانک بپردازد.
لازم به ذکر است که نرخ یورو در این توافق ۱۵هزار و ۸۷۴ ریال در نظر گرفته شده است.

کالا: بورس کالا، هم صورت‌های مالی سال ۹۹ خود را منتشر کرده و شرکت نسبت به سال ۹۸ توانسته است وضعیت خوبی را پشت سر بگذارد. کالا در سال ۹۹ موفق شده است که به ازای هر سهم که ۱۱۰ تومان سود شناسایی کند که نسبت به سال ۹۸ رشد تقریبا ۱۵۰ درصدی داشته است

درآمدهای عملیاتی شرکت ۸۹ درصد و درآمد حاصل از سرمایه‌گذاری‌ها ۱۱۲ درصد رشد کردن و در نهایت باعث شده است که شرکت بتواند نزدیک به ۲۷۴ میلیارد تومان سود خالص به‌دست آورد.

در بورسان بخوانید:

گل به خودی دولت در بورس تهران

اصلاح نرخ دلار تا کجا ادامه خواهد یافت؟

نظر همتی درباره روند کاهشی قیمت دلار

مشاهده برنامه کامل
اخبار مرتبط
پیشنهاد سردبیر