افزایش نرخ بهره و ریزش بازارها

سقوط آزاد قیمت بیت کوین

سقوط آزاد قیمت بیت کوین
  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • 2 پسندیدن

قیمت بیت کوین به ۲۴ هزار دلار سقوط کرد. بیت کوین، پادشاه ارزهای دیجیتال، بعد از انتشار خبر تورم ۸.۶ درصدی ایالت متحده مجددا دچار تزلزل شد و تا کنون در حدود ۶۵ درصد از اوج قیمتی خود فاصله گرفته است.

Loading...
چارت یک روزه قیمت بیت کوین

با شدت گرفتن احتمال سخت‌تر شدن سیاست‌های انقباضی و افزایش نرخ بهره توسط ایالت متحده بازارهای مالی از جمله شاخص سهام‌های S&P500، نزدک و به دنبال آن کریپتوکارنسی با افت مواجه شدند.

در چند مدت اخیر همبستگی بیت کوین با شاخص‌های سهام اشاره شده افزایش یافته است و با ریزش آنها، کریپتوکارنسی نیز دچار کاهش شد.

در روز آینده فدرال رزرو نشستی در خصوص سیاست‌های انقباضی و اعلام نرخ بهره آینده خواهد داشت. این موضوع ترس موجود در بازار را تشدید کرده و سبب ایجاد فشار فروش در اغلب بازارها از جمله رمزارزها شده است.

از طرف دیگر پلتفرم سلسیوس در روز گذشته حساب افراد زیادی را مسدود کرد به این ترتیب که امکان واریز و یا برداشت از آنها سلب شد. این موضوع به دلیل شرایط بد بازار و تامین کردن نقدینگی لازم در این پلتفرم مطرح شده اما ترس زیادی را بابت ورشکست شدن سیستم‌های وام دهی ایجاد کرده است. این ترس در کنار افزایش احتمالی نرخ بهره و ریزش بازار سهام، شرایط را برای بیت کوین و سایر رمزارزها سخت‌تر کرده است.

اخبار مرتبط
پیشنهاد سردبیر