مذاکرات جدید برجامی در راه است

مذاکرات جدید برجامی در راه است
  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • 1 پسندیدن
سخنگوی جدید وزارت امور خارجه گفت: به زودی زمان و مکان مذاکرات تعیین می‌شود و عدم تعیین زمان و مکان مذاکرات به معنای پایان مذاکرات نیست.

ناصر کنعانی، سخنگوی جدید وزارت امور خارجه در اولین نشست رسانه‌ای خود با حضور خبرنگاران داخلی و خارجی در محل وزارت امور خارجه با اشاره به سفر برخی از مقامات کشورهای منطقه و همسایه به ایران گفت: سفر متعدد سران ، روسای جمهور ، مقامات عالی رتبه و وزاری خارجه دیگر کشورها به ایران ، تهران را عملا به پایتخت فعال دیپلماتیک تبدیل کرده است.

سخنگوی وزارت امور خارجه با اشاره به دخالت‌های آمریکا در امور منطقه گفت: آمریکا باید در سیاست‌های منطقه‌ای خود بازنگری کند و متناسب با واقعیت‌های موجود در منطقه رفتار کند.

سخنگوی وزارت امور خارجه ایران تاکید کرد: ایران خواهان آزادی بی قید و شرط آقای اسدالله اسدی است و در این ارتباط گفت‌وگوها و مشورت‌های سیاسی با مقامات کشور بلژیک برقرار است و مشورت های نزدیکی در حوزه قضایی با بلژیک برقرار است و امیدواریم در بستر اقدامات انجام شده و پیگیری‌های صورت گرفته به زودی شاهد آزادی این دیپلمات باشیم.

کنعانی گفت: تاکنون شاهد چند دور گفت‌وگوی کمیته مشترک مرزی ایران و افغانستان بوده‌ایم.
سخنگوی وزارت امور خارجه در بخش دیگری از این نشست تاکید کرد: ایران به روند مذاکرات پایبند است.

به زودی زمان و مکان مذاکرات برجام تعیین می‌شود

کنعانی تصریح کرد: به گمانم به زودی زمان و مکان مذاکرات تعیین می‌شود و عدم تعیین زمان و مکان مذاکرات به معنای پایان مذاکرات نیست و ایران در مسیر مذاکرات قرار دارد و تازمانی که طرف‌های مقابل به روند مذاکرات و دیپلماسی چند جانبه متعهد باشند ایران در این مسیر قرار خواهد داشت.

سخنگوی وزارت امور خارجه تاکید کرد: پرونده مربوط به شهدای منا از جمله پرونده‌های مفتوح در روابط ایران و عربستان است و به صورت جدی این پرونده مورد توجه بوده و خواهد داشت.

وی افزود: با ایجاد شرایط مناسبت‌تر در روابط ایران و عربستان ، این پرونده در دستور کارجدی طرف ایران خواهد گرفت.

سخنگوی وزارت خارجه با تاکید بر این که ایران از گسترش روابط با مصر استقبال می‌کند در مورد اخبار منتشر شده در ارتباط با نشست مقامات اطلاعاتی دو کشور ایران و مصر در عمان گفت : این اخبار را در حد گمانه‌زنی رسانه‌ای و مطبوعاتی می‌دانم و نمی‌توانم تایید کنم.

کنعانی همچنین با بیان این که ایران و عربستان تمایل دارند که دور جدید مذاکرات را برگزار کنند، اظهار کرد: تلاش ما بر این است که در دور بعدی مذاکرات ، یک گام ملموس رو به جلو داشته باشیم.

منبع: ایسنا

اخبار مرتبط
پیشنهاد سردبیر