یک وزیر دیگر دولت رئیسی از مجلس کارت زرد گرفت

یک وزیر دیگر دولت رئیسی از مجلس کارت زرد گرفت
  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • 1 پسندیدن
محمد جواد ساداتی نژاد، وزیر جهاد کشاورزی از مجلس کارت زرد گرفت.

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه امروز سه‌شنبه در جریان رسیدگی به پرسش محمد صفایی نماینده مردم گناباد و تعداد دیگری از نمایندگان از وزیر جهاد کشاورزی درباره علت تخلفات گسترده مدیر عامل سازمان مرکزی تعاونی روستایی ایران پس از استماع پاسخ محمد جواد ساداتی نژاد وزیر جهاد کشاورزی به این پرسش و عدم اقناع طراح پرسش، در یک رای گیری اعلام کردند که از پاسخ ساداتی نژاد قانع نشدند و به این ترتیب به وزیر جهاد کشاورزی کارت زرد دادند.

جزئیات کارت زرد مجلس به وزیر جهاد کشاورزی

از مجموع ۲۲۶ رای ماخوذه، ۷۹ نماینده از پاسخ‌های وزیر جهاد کشاورزی قانع شدند و ۱۲۱ نفر اعلام کردند که از این پاسخ‌ها قانع نشدند. ۷ نفر نیز رای ممتنع دادند.

این دومین کارت زرد مجلس به دولت است. پیشتر در جلسه ۲۴ خرداد ۱۴۰۱ مجلس شورای اسلامی، نمایندگان مجلس در جریان رسیدگی به طرح پرسش از وزیر صنعت، معدن و تجارت از پاسخ های فاطمی امین یه پرسشی درباره درباره علت ضعف عملکرد این وزارتخانه در کنترل قیمت کالاها و عدم توانایی در پشتیبانی از صاحبان صنایع و بهره‌برداران معدن، قانع نشدند و به وی کارت زرد دادند. به این ترتیب دولت سیزدهم امروز دومین کارت زرد را از مجلس یازدهم دریافت کرد.

پاسخ وزیر جهاد کشاورزی به مجلس

سیدجواد ساداتی‌نژاددر جلسه علنی امروز مجلس و در پاسخ به سوال نماینده گناباد در خصوص علت تخلفات گسترده مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران بیان کرد: در شرایط حساس جهانی در حوزه تأمین غذا، تأمین امنیت غذایی یکی از مهمترین مسائل دولت‌ها می‌باشد. در داخل کشور نیز ما تمام تلاش خود را برای تأمین غذایی کشور به کار بسته تا آرامش را در بازار برقرار کنیم. از سوی دیگر به دنبال اجرای طرح مردمی‌سازی یارانه‌ها و تغییر نرخ ارز تمام تلاش دولت تأمین مواد غذایی و ایجاد ثبات و آرامش در بازار بود.

وی در ادامه اظهار کرد: یکی از سازمان‌هایی که نقش مهمی در امنیت غذایی و تنظیم بازار دارد سازمان تعاون روستایی است. حمایت از کشاورزان و دامپروران یکی از وظایف سازمان تعاون روستایی می‌باشد. از سوی دیگر می‌توان از این سازمان به عنوان سازمان تجارت و بازرگانی کشور یاد کرد که نگاه حمایت از کشاورزان و دامداران را دارد. سازمان تعاون روستایی به دنبال حمایت از مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان می‌باشد. تمام تلاش ما بر این است که بتوانیم از کشاورزان حمایت کنیم.

منبع: ایسنا

اخبار مرتبط
پیشنهاد سردبیر