قیمت جدید محصولات ایران خودرو در مرداد ۱۴۰۱

قیمت جدید محصولات ایران خودرو در مرداد ۱۴۰۱
  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • پسندیدن

قیمت ۲۳ محصول ایران‌خودرو برای مرداد ۱۴۰۱ اعلام شد که نسبت به ماه قبل تغییر محسوسی نداشته است.

در این لیست، پژو ۲۰۶ تیپ ۳ سقف شیشه‌ای با قیمت ۱۸۱ میلیون و ۲۴۸ هزار تومان قیمت دارد.

محصولات خانواده هایما و تارا در فهرست قیمت این ماه نیز غایب‌اند.

Loading...
لیست قیمت محصولات ایران خودرو در مرداد ۱۴۰۱

قیمت محصولات ایران خودرو در بازار

در حالی قیمت محصولات ایران خودرو برای ماه مرداد اعلام شد که امروز قیمت سمند LX امروز یکشنبه ۹ مرداد یک میلیون تومان کاهش یافت و به ۳۱۲ میلیون تومان رسید. سمند EF7 هم با یک میلیون تومان کاهش قیمت امروز ۳۵۳ میلیون تومان بود.

دنا تیپ یک امروز یک میلیون تومان ارزانتر از روز گذشته بود و به ۴۰۷ میلیون تومان رسید. در حالیکه دنا پلاس توربو اتوماتیک با سه میلیون تومان افزایش قیمت امروز ۵۰۸ میلیون تومان بود. پژو ۴۰۵ امروز دو میلیون تومان کاهش قیمت را تجربه کرد و به ۲۹۰ میلیون تومان رسید. پژو ۲۰۶ صندوقدار هم امروز با دو میلیون تومان کاهش قیمت به ۳۵۵ میلیون تومان رسید.

در عین حال، قیمت خودرو کارکرده ظرف یک سال گذشته بین ۳۰ تا نزدیک ۵۰ درصد افزایش داشته است.

قرعه‌کشی خودرو حذف می‌شود

امید قالیباف، سخنگوی وزارت صمت در ویدئویی که در فضای مجازی منتشر کرده است، ضمن اشاره به ریزش قیمت‌ها در بازار آزاد خودرو، اظهار کرد: قیمت خودروها این روزها در بازار آزاد کاهشی است. پس از اجرای هر دو مرحله از فروش یکپارچه خودروها، شاهد کاهش قیمت‌ها در بازار آزاد بودیم؛ این موضوع نشان می‌دهد که فروش خودروها و قرعه‌کشی به صورت یکپارچه در زمینه تحقق هدف خود به‌درستی عمل کرده و التهاب قیمت‌ها در بازار را تقلیل داده است.

وی افزود: به‌طور مثال فردی که قصد خرید کوییک R (که اخیراً از چرخه قرعه‌کشی خارج شده است) را دارد، محدودیت پلاک انتظامی فعال و عدم خرید ۴۸ ماهه از دو خودروساز بزرگ و… برای وی اعمال نمی‌شود.

سخنگوی وزارت صمت خاطرنشان کرد: مزیت این تصمیم جدید این است که به‌جای آنکه حجم عمده تقاضا به سمت بازار باشد و منجر به افزایش قیمت شود، به سمت خرید از شرکت خودروساز حرکت می‌کند و نیازش تأمین می‌شود؛ این موضوع باعث خواهد شد قیمت‌ها در بازار آزاد بیش‌تر کاهش پیدا کنند.

اخبار مرتبط
پیشنهاد سردبیر