خسارت سیل به اینترنت بی‌جان ایران

خسارت سیل به اینترنت بی‌جان ایران
  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • پسندیدن
سیل تاکنون به تعدادی از تجهیزات و دکل‌های ارتباطی و خطوط فیبر نوری در برخی از استان‌ها مثل کرمان، کهکیلویه و بویراحمد، قم، تهران و... خسارت زده است.

عیسی زارع پور، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با انتشار پستی در اینستاگرام اعلام کرد:در چند روز اخیر شاهد بارندگی‌های موسمی و جاری شدن سیل در بسیاری از استان‌ها، شهرستان‌ها و روستاهای کشور هستیم. متاسفانه در جریان جاری شدن سیل تعدادی از هموطنان‌مان داغدار و تعدادی هم متحمل خسارت‌های مالی شده‌اند که از همین جا با هموطنان داغدیده همدردی می‌کنم.

همه دستگاه‌های دولتی بسته به مسئولیت خویش در صحنه حضور دارند تا در کنار مردم نیازهای اولیه هموطنان سیل‌زده برطرف شود. همکاران من در وزارتخانه ضمن تشکیل جلسه مدیریت بحران با حضور مدیران کل استانی و راهبری اقدامات و ایجاد هماهنگی لازم بین شرکت ارتباطات زیرساخت، شرکت مخابرات و اپراتورهای تلفن همراه، به طور شبانه‌روزی وضعیت ارتباطات در سراسر کشور را رصد میک‌نند تا اقدامات لازم جهت رفع خرابی‌های ناشی از سیلاب در کمترین زمان ممکن انجام شود.

خسارت سیل به دکل‌های اینترنتی

سیل تا کنون به تعدادی از تجهیزات و دکل‌های ارتباطی و خطوط فیبر نوری در برخی از استان ها مثل کرمان، کهکیلویه و بویراحمد، قم، تهران و... خساراتی وارد کرده که با حضور و اقدام فوری تیم‌های فنی، ارتباطات مجددا برقرار شده است. در حال حاضر با تلاش همکارانم قطعی‌های پراکنده برطرف شده و همه شهرها و روستاهای کشور از ارتباطات نرمال برخوردارند. البته همکاران من در حالت آماده‌باش هستند و به محض دریافت گزارش از قطع یا مشکل ارتباط در هر نقطه از کشور برای ترمیم و برقراری مجدد ارتباط، اقدام خواهند کرد.

دلیل بروز سیلاب‌های مرگبار در تابستان

حمید ناصری، پژوهشگر تاریخ مدیریت شهری و تهران‌شناس، درباره سیل اخیر امام زاده داوود معتقد است انسان‌ها وقتی در رود دره‌های تهران، خانه‌سازی و مسیل‌ها را مسدود کرده‌اند که باعث ایجاد مشکلاتی از این دست شده است. نکته اینجاست که ۹۰ درصد سیل‌ها در تابستان اتفاق افتاده است. بیشتر در مرداد و تیرماه سیلاب‌های مرگبار در تهران را داریم. من تخصصی در هواشناسی ندارم و نمی توانم دلیل این موضوع را بگویم که چرا در تابستان بارش‌های شدید و غیرقابل پیش بینی داریم. دیروز بعدازظهر هوا بسیار خوب بود ولی در عرض یکساعت تهران پاییزی شد و طوفان آمد و اتفاق مرگبار در امامزاده داوود افتاد.

منبع: ایسنا

اخبار مرتبط
پیشنهاد سردبیر