چرا عاقبت بورس 99 مانند 92 نشد؟

  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • 1 پسندیدن

بورسان: بازار سرمایه در سال 92 با زمزمه‌های برجام و کاهش نرخ دلار حتی علیرغم آنکه سال قبل از آن هم صعود کرده بود، رشد کرد؛ ولی امسال بدون هیچ اتفاقی بعد از 50 درصد ریزش، هنوز روند نزولی را ادامه می‌دهد. چرا بورس 99 در مواجهه با احتمال افت دلار مثل سال 92 رفتار نکرد؟


فرزاد میدانی، کارشناس بازار سرمایه عنوان کرد: سال 92 تفاوت‌های زیادی با امسال داشت و قرار نبود دولت تأمین مالی در بورس کند. آن سال یک تاخیر زمانی در رشد بازار سرمایه داشتیم. به این شکل که دلار بالا رفت و بعد بازار سهام شروع به حرکت کرد.

با توجه به انتظارات تورمی که در ابتدای سال داشتیم بازار سرمایه توانست تا شاخص 2 میلیون واحد رشد کند و بعد از آن بورس ریزش داشت. تبلیغات سیاست‌گذاران باعث شد مردم وارد بازار شوند. ولی سال 92 چنین اتفاقی رخ نداد و در نتیجه امسال شکل بازار سرمایه عوض شد.

هیجانات بورس به خاطر این اتفاقات است. البته قرار نیست این بازار، همیشه درست تصمیم بگیرد. بهترین موقع خرید سهام زمانی است که بورس به تعادل برسد.
ایمان مقدسیان، کارشناس بازار سرمایه در خصوص نظر مهمان اول عنوان کرد: ما در بازار سرمایه هیچ‌وقت آرامش تجربه نکردیم و دائماً بورس تحت‌تأثیر متغیرهای مختلف بوده و هیچ‌وقت با آرامش نمی‌شود تصمیم ‌گرفت.

مشاهده برنامه کامل
اخبار مرتبط
پیشنهاد سردبیر