ساعت جدید تعطیلی ادارات اعلام شد

ساعت جدید تعطیلی ادارات اعلام شد
  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • پسندیدن
مدیرعامل توانیر ساعت جدید تعطیلی ادارات را اعلام کرد.

آرش کردی، مدیرعامل توانیر گفت: طبق مصوبه دولت، اختیار تغییر ساعات اداری به استانداران داده شده و تاکنون، در ۱۰ استان کشور که گرمسیر هستند، اجرایی شده است. ساعت کاری ادارات در کدام استان‌ها تغییر کرد؟ + جدول

ساعت جدید تعطیلی ادارات اعلام شد

وی افزود: تغییر ساعات به شکلی است که ادارات قبل از ساعت ۱۳ و ۳۰ دقیقه تعطیل شوند تا در دوره اوج مصرف که از ساعات ۱۳ یا ۱۴ آغاز می‌شود، ادارات تعطیل شده باشند.

مدیرعامل توانیر گفت: این طرح سبب تناسب بخشی به وضعیت ترافیک هم خواهد شد که مصوبات اولیه آن در ۱۰ استان دیگر نیز تهیه شده و احتمالا طی امروز و فردا، تعداد استان‌هایی که باید تغییر ساعات بخش اداری را داشته باشند، به ۲۰ استان می‌رسد.

زمان تغییر ساعات کار اداری

محرابیان، وزیر نیرو گفت: در راستای مدیریت مصرف برق در بخش اداری، ساعت شروع کار ادارات در تیرماه و مردادماه تغییر می‌کند.

تاثیر تغییر ساعات کار اداری بر کاهش مصرف برق

مصطفی رجبی‌مشهدی درباره تاثیر تغییر ساعات کار اداری بر کاهش مصرف برق اظهارکرد: در صورتی که ساعت کار اداری تغییر کند و وسایل سرمایشی بعد از خاتمه کار به طور کامل خاموش شوند، پیش‌بینی ما این است در کل کشور حداقل ۱۲۰۰ مگاوات از این محل صرفه‌جویی شود، بر اساس مصوبه هیات وزیران استانداران در خصوص اصلاح ساعت کار مجازند

تابستان امسال هم برق قطع می‌شود؟

سخنگوی صنعت برق درباره احتمال اعمال محدودیت و خاموشی برای بخش خانگی در تابستان پیش‌رو گفت: برنامه‌ریزی ما این است که اگر همه مشترکان همکاری کنند بتوانیم تابستان را بدون مشکل پشت‌سر بگذاریم ولی الزام این است که مشترکان خانگی حتما رعایت کنند، ۵۰ درصد برق در بخش خانگی توسط مشترکانی که بیش از الگو مصرف برق دارند، مصرف می‌شود، بعبارت دیگر اگر همین بخش مصرف خود را به زیر الگو برسانند ما می‌توانیم به میزان قابل ملاحظه‌ای کاهش مصرف داشته باشیم و تابستان را بدون مشکل و با حداقل محدودیت سپری کنیم.

منبع: باشگاه خبرنگاران

اخبار مرتبط
پیشنهاد سردبیر