زیرپوست کدال؛ ۱۷ فروردین ۹۹

افزایش نرخ دستمزد در قندی‌ها

  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • 1 پسندیدن

بورسان: در برنامه «زنگ پایان» بورسان با سروش بهرامی به مهم‌ترین اطلاعیه‌های‎ منتشرشده در کدال پرداخته شد. غمهرا، وتوسم، کگهر و قچار نمادهایی بودند که اطلاعیه‌های آنها موردتوجه قرار گرفت. همچنین در پایان نمودار غمهرا و وتوسم مورد بررسی قرار گرفت.

غمهرا: شرکت تولیدی مهرام، با افزایش نرخ قیمت محصولات توانست فروش خوبی در فصل زمستان به مبلغ ۲۷۷ میلیارد تومان به‌دست بیاورد. فروش یک‌ساله این شرکت ۷۹۰ میلیارد تومان بوده که نسبت به سال قبل رشد ۹۱ درصدی داشته است. طبق گزارش اجماع تحلیلگران شرکت کیان، نسبت قیمت به درآمد آینده‌نگر شرکت (P/E forward) ۹/۳۴ پیش‌بینی شده است.

وتوسم: شرکت سرمایه‌گذاری توسعه ملی، قصد برگزاری مزایده واحدهای تجاری خود در پروژه رولکس تاور دارد. این ملک ۵۴ میلیارد تومان قیمت‌گذاری شده است که در صورت فروش، شرکت می‌تواند افشای اطلاعات الف برای سود ناشی از فروش را منتشر کند. نسبت قیمت به درآمد آینده‌نگر شرکت عدد ۳ است که نسبت به هم‌گروهان خود وضعیت مناسبی دارد.

کگهر: سنگ آهن گهرزمین، فروش ۱۷۶ هزار میلیاردی در اسفند داشت. این شرکت با افزایش نرخ محصولات خود توانست مجموعاً مبلغ ۴۶۴ هزار میلیارد تومان در سه‌ماهه پایانی سال ۹۹ به‌دست آورد که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۸۵ درصد رشد داشته است.

طرح توسعه شرکت فوق شامل پروژه گندله‌سازی باهدف تولید سالانه ۵ میلیون تن گندله در سال است.

قچار: شرکت فراورده‌های غذایی و قند چابهار، با انتشار افشای اطلاعات گروه ب از افزایش نرخ ۸۴ درصدی دستمزد تصفیه و تبدیل شکر خام به شکر سفید خبر داد. طبق این اطلاعیه نرخ دستمزد به ازای هر کیلوگرم از ۲۱۷ به ۴۰۰ تومان رسیده است.

شرکت در اواسط سال ۹۹ افزایش سرمایه ۳۰۰ درصدی از محل سود انباشته داشته که هدف اصلی آن تأمین مالی برای افزایش مصرف چغندر از ۱۵۰۰ به ۳۰۰۰ تن در روز بوده است.

تکنیکال

غمهرا: این شرکت در یک کانال صعودی بلندمدت در حال نوسان است. در کوتاه‌مدت نیز در یک کانال صعودی قرار دارد. این سهم در حوالی قیمت ۱۳۵۰۰ تومان باهم زمانی سقف کانال کوتاه‌مدت و بلندمدت یک مقاومت قوی به وجود آمده که باعث ریزش قیمت آن شده است. نخستین حمایت معتبر آن، با توجه به هم‌زمانی نسبت ۳۸ درصد فیبوناچی و کف کانال کوتاه‌مدت، محدوده قیمتی ۱۱۲۰۰ تومان است.

Loading...
نمودار نماد غمهرا

Loading...
نمودار نماد غمهرا

وتوسم: نمودار تکنیکال شرکت توسعه ملی حاکی از یک‌روند نزولی در این سهم است. در بلندمدت در یک مثلث در حال نوسان است. در ادامه روند نزولی نخستین حمایت قوی محدوده ۸۷۰ تا ۸۴۰ است. در صورت شکست این حمایت ریزش شدیدتری در این سهم قابل‌انتظار است.

Loading...
نمودار وتوسم

مشاهده برنامه کامل
اخبار مرتبط
پیشنهاد سردبیر