پراید ارزان‌تر است یا بی ام و؟

  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • پسندیدن
در چند روز گذشته افزایش قیمت خودرو به شکل ناگهانی اتفاق افتاد، آن هم زمانی که هنوز مهلت مصوبه شورای رقابت برای افزایش قیمت تا پایان آبان ماه به اتمام نرسیده بود.

بعد از رفت و برگشت افزایش قیمت خودرو توسط خودروسازی‌ها و چند روزی که شورای رقابت در این مورد سکوت کرده بود حالا به دنبال حفظ جایگاه خود در قیمت‌گذاری خودرو است. محسن بهرامی ارض اقدس، عضو شورای رقابت به ایسنا گفته: «این که گفته می‌شود شورای رقابت از قیمت‌گذاری حذف شده را قبول نداریم و این‌ها شایعاتی است که مطرح می‌شود، گفته شده که سران سه قوه چنین مصوبه‌ای داشته‌اند در حالی که ما با گذشت چند روز هنوز مصوبه‌ای از سران سه قوه درباره حذف شورای رقابت از قیمت‌گذاری خودرو دریافت نکرده‌ایم. هر مصوبه‌ای در سران سه قوه باید برای اجرا به تایید مقام معظم رهبری برسد که این مصوبه هنوز منتشر نشده است و اگر این طور بود رئیس‌جمهوری مصوبه افزایش قیمت خودرو را لغو نمی‌کرد.» او دلیل گرانی خودرو را اظهار نظرهای مسئولان مربوط دانسته و گفته: «هرگونه اظهار نظر غیر کارشناسی موجب آشفتگی بازار می‌شود. در همین قیمت‌گذاری‌های اخیر با این‌که لغو شد قیمت‌ها به جایگاه اول برنگشته است.»

مقایسه قیمت پراید با بی‌ام و

افزایش قیمت پراید باعث شد بسیاری از کاربران این خودرو را با قیمت چند خودروی کار کرده خارجی مقایسه کنند که یکی از آنها بی‌ام دبلیو مدل ۳۲۰i ساخت سال ۲۰۱۱ است که در کشور آلمان به قیمت ۵ هزار یورو عرضه می‌شود یعنی حدود هزار و پانصد یورو هم ارزان تر از پراید ما! برخی از کاربران آپشن‌ها و امکانات این خودرو را با پراید مقایسه کردند و نوشتند حتی ۸۵ درصد از پول این خودروی بی‌ام دبلیو را با سود یک و نیم درصد به شما وام می‌دهند.

واکنش کاربران

کاربران شبکه‌های اجتماعی هم با قیمت ۱۹۵ میلیونی پراید شوخی کردند که تعدادی از آن را

می خوانید.

* یعنی کسی هست که این همه پول بده به پراید که داره همین جور آسانسوری بالا میره.

* من از پراید ۱۹۵ میلیونی انتظار دارم خودش صبح به صبح بره نون بگیره.

* پراید تنها در یک صورت ۱۹۵ میلیون می‌ارزه که توی داشبوردش ۱۸۰ میلیون پول باشه!

منبع: روزنامه خراسان

اخبار مرتبط
پربازدیدهای اخیر
تازه‌ترین‌ها
پیشنهاد سردبیر