خبر خوب درباره بیمه زنان خانه‌دار

  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • پسندیدن
طرح بیمه خانواده در حال اجرا است و براساس این طرح زنان خانه‌دار نیز بیمه تامین اجتماعی هستند.

محمدی مدیرکل تأمین اجتماعی خراسان جنوبی گفت: زنان خانه‌دار ۱۸ تا ۵۰ ساله همانند تمام افراد شاغل می‌توانند بیمه تأمین اجتماعی شده و از مزایای بازنشستگی، از کارافتادگی و مستمری بهره‌مند شوند.

چه کسانی بیمه می‌شوند؟

او با اشاره به اینکه برای برخورداری از این حمایت‌ها نیاز به تأهل و یا سابقه بیمه پردازی نیست، افزود: در خصوص افراد بالای ۵۰ ساله نیز میزان سابقه بیمه پردازی قبلی به حداکثر سن مورد نظر اضافه می‌شود.

محمدی ادامه داد: نرخ پرداخت حق بیمه زنان خانه‌دار برای برخورداری از حمایت‌های بازنشستگی ۱۲ درصد، بازنشستگی و مستمری بازماندگان ۱۴ درصد، بازنشستگی مستمری بازماندگان و از کار افتادگی ۱۸ درصد است.

مدیرکل تأمین اجتماعی خراسان جنوبی تصریح کرد: انتخابی بودن استفاده از خدمات درمانی از دیگر مزایای طرح بیمه زنان خانه‌دار تأمین اجتماعی است؛ به عبارتی دیگر، در صورتی که زنان متقاضی استفاده از این نوع بیمه تحت تکفل پدر، مادر یا همسر خود باشند و از طریق آنها از مزایای درمانی بیمه تأمین اجتماعی بهره‌مند شوند، دیگرنیازی نیست حق درمان پرداخت کنند.

او در ادامه بیان کرد: در غیر این صورت می‌توانند با پرداخت حق سرانه درمان مصوب، از خدمات درمانی مراکز ملکی و طرف قرارداد تأمین اجتماعی برخوردار شوند.

محمدی عنوان کرد: متقاضیان می‌توانند با ورود به سایت www.es.tamin.ir نسبت به انعقاد قرارداد و یا پرداخت حق بیمه خود اقدام کنند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

اخبار مرتبط
پربازدیدهای اخیر
تازه‌ترین‌ها
پیشنهاد سردبیر