هر کیلو آهن چند قیمت خورد؟

هر کیلو آهن چند قیمت خورد؟
  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • پسندیدن
رئیس اتحادیه فروشندگان آهن با بیان اینکه چرا باید ظرف چند ماه اخیر قیمت آهن به ۱۹ هزار تومان برسد، افزود: در برخی از ورق‌های فولادی و پروفیل‌ها قیمت‌ها رشد قابل توجهی را پیدا کرده است این در حالی است که تقاضا در سطح بازار افزایش پیدا نکرده است.

رستگار با اشاره به اینکه بازار آهن در بلاتکلیفی به سر می‌برد، گفت: درحال‌حاضر قیمت آهن نسبت به مدت مشابه در سال گذشته ۱۰۰ درصد افزایش یافته و هیچ کس هم پاسخگویی این وضعیت نیست.

وی با بیان اینکه چرا باید ظرف چند ماه اخیر قیمت آهن به ۱۹ هزار تومان برسد، افزود: در برخی از ورق‌های فولادی و پروفیل‌ها قیمت‌ها رشد قابل توجهی را پیدا کرده است این در حالی است که تقاضا در سطح بازار افزایش پیدا نکرده است.

چرا هر کیلو آهن ۱۹ هزار تومان شد؟

رئیس اتحادیه فروشندگان آهن تصریح کرد: می‌گویند قطعی برق این مشکلات را به وجود آورده است در حالی که به اعتقاد ما عرضه نامناسب کالا در بورس، بی‌انضباطی در اجرای قانون، عدم نظارت بر بازار و بی‌توجهی به دستگاه‌های توزیعی باعث بهم ریختگی قیمت‌ها در بازار آهن شده است.

رستگار اضافه کرد: در شرایط فعلی سود این افزایش قیمت‌ها به جیب رانت خواران می‌رود و دولت هم سکوت کرده و فقط نظاره گر است. مگر چه اتفاقی افتاده که باید نظام تولید و توزیع آهن بهم ریخته شود! چندین بار اعلام کردیم نظام توزیعی آمادگی لازم را برای رسیدگی به بازار دارد اما کسی توجهی نداشته و حتی تولید‌کننده خود وارد توزیع کالا هم شده است.

منبع: تسنیم

اخبار مرتبط
پیشنهاد سردبیر