افت ۹۸ درصدی قیمت لونا در چند روز

راه حل ۱.۵ میلیارد دلاری برای گذر از فاجعه رمزارز لونا

راه حل ۱.۵ میلیارد دلاری برای گذر از فاجعه رمزارز لونا
  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • 4 پسندیدن

بورسان: لونا سقوط ازاد شدیدی را تجربه کرد به طوری که تنها طی چند روز در حدود ۹۸ درصد ارزش خود را از دست داد.

به گزارش The Block بنیاد Luna Foundation Guard در آخرین تلاش‌های خود برای بازگرداندن قیمت UST به یک دلار به دنبال جذب یک میلیارد دلار سرمایه می‌باشد.

Kwon Do مدیر عامل و موسس Terraform Labs همچنان با عادی نشان دادن وضعیت موجود در آخرین توییت خود سعی کرده است به کاربران این شبکه اطمینان دهد که در نهایت ارزش UST به یک دلار بازگردانده خواهد شد.

با شدت گرفتن فرآیند سوزاندن UST و مینت LUNA در روز ۱۰ می نزدیک به ۴۶ میلیون لونا مینت شده است که این رقم برای ۴ روز اخیر به ۸۰ میلیون رسیده است و همچنین ۱.۸۹ میلیارد UST در چهار روز گذشته سوزانده شده است.

راه حل لونا برای بهبود شرایط چیست؟

پروتکل استیبل‌کوین UST پگ خود را با دلار آمریکا از دست داده است. راه رفع این مشکل سوزاندن توکن‌های UST بوده که تاکنون بی اثر بوده است.

دو کوان مدیر این شبکه در مجموعه توییت خود پیشنهاد کرد که این تیم پایه پولی را از ۵۰ میلیون به ۱۰۰ میلیون SDR (حق برداشت) افزایش دهد و PoolRecoveryBlock را نیز از ۳۶ به ۱۸ کاهش دهد. این امر ظرفیت مینت را از حدود ۳۰۰ میلیون دلار به حدود ۱.۲میلیارد دلار افزایش می دهد.

در واقع طی این رویکرد، توکن‌های UST چهار برابر حالت عادی سوزانده خواهند شد.

سقوط ادامه‌دار استیبل کوین تِرا قیمت آن را به ۳۰ سنت رساند

از طرف دیگر بنیاد لونا دارای استیبل کوین بومی خود بود به نام تِرا (UST) بوده است که در ۴۸ ساعت گذشته با حدودا ۷۰ درصد افت به کمتر از ۳۰ سنت رسید. با این حال، داده‌های کوین مارکت کپ نشان می‌دهند در حال حاضر قیمت این استیبل کوین تقریباً ۵۰ سنت است. این روند نزولی حیرت‌آور سبب شده است ارزش بازار یواس‌تی طی دو روز گذشته بیش از ۱۱ میلیارد دلار کاهش پیدا کند. ارزش بازار یواس‌تی اکنون حدوداً ۷ میلیارد دلار است و از این لحاظ پنجمین استیبل کوین بزرگ بازار محسوب می‌شود.

ضرر سرمایه‌گذاران این رمزارز

پس از اینکه استیبل کوین TerraUSD (UST) پیوند خود را با دلار آمریکا در این هفته از دست داد، بسیاری از سرمایه گذاران در توکن مرتبط Luna (LUNA) قادر به فروش نیستند. کسانی که دارای توکن های لونا هستند و آنها را در اختیار دارند، در حاشیه مانده اند. این دارندگان در حال تماشای کاهش ارزش توکن های خود هستند و قادر به انجام کاری در مورد آن نیستند.

طبق گزارش Terra Analytics، حدود ۱۵۲ میلیون توکن لونا در شبکه سرمایه گذاری می شود. این نشان دهنده ۳۰ درصد از عرضه لونا در گردش است.

هنگامی که توکن‌ها استیک می‌شوند، برای مدت نامحدودی قفل خواهند بود و سرمایه‌گذار توکن‌هایی را به عنوان پاداش در آینده دریافت خواهد کرد. هنگامی که افرد تصمیم به آزاد سازی و از استیک درآوردن دارایی خود داشته باشند، می‌توانند بعد از گذشت مدت زمانی سرمایه‌خود را پس گیرند. دوره‌های استیکینگ در ارزهای مختلف معمولا تفاوت است. اما برای لونا، ۲۱ روز طول می‌کشد که دارایی از استیک خارج شود.

در حال عادی این مدت زمان، مشکل بزرگی نیست اما در زمان‌های ریزشی بازار اغلب افراد را با مشکل کاهش و افت ارزش سرمایه مواجه می‌کند.

حال فروپاشی لونا و استیبل کوین این شبکه UST بسیار سریع و با نتایج دردناکی اتفاق افتاده است. از آنجایی که UST پیوند خود را با دلار از دست داده است، بسیاری از سرمایه گذاران سعی کرده اند در صورت کاهش بیشتر قیمت استیبل کوین، پول خود را نقد کنند.

اخبار مرتبط
پیشنهاد سردبیر