بیت کوین آماده صعود جدید می‌شود؟

  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • 1 پسندیدن
بازار بیت‌کوین یکی از محبوب‌ترین بازارهای سرمایه در چند سال اخیر است که بسیاری از تحلیل‌گران معتقدند در آینده‌ای نزدیک رشدی قریب الوقوع خواهد داشت.

برخی از تحلیل‌گران با توجه به الگوی سال‌های اخیر معتقدند که با اتمام فروش‌های نهادی و تزریق سرمایه جدید در بازار، بیت‌کوین در آینده‌ای نزدیک رشدی قریب الوقوع خواهد داشت.

بیت کوین تا کجا می‌ریزد؟

در بازار ارز دیجیتال اثر هفته اول سال چیست؟

برخی از تحیل‌گران بازار ارزدیجیتال به ظرفیت هفته اول ماه ژانویه (دی) برای اثرگذاری در بازار اشاره می‌کنند. در همین رابطه، الکس کروگر (Alex Krüger) اقتصاددان و معامله‌گر مطرح بر الگویی به نام «اثر هفته اول سال» اشاره می‌کند.

۲۹ دسامبر (۸ دی) کروگر در توییت خود به الگوی قیمت بیت‌کوین در هفته اول چهار سال گذشته اشاره کرد. در هفته اول هر یک از این چهار سال قیمت بیت‌کوین بین ۷ تا ۳۶ درصد رشد داشته است.

در هفته اول سال ۲۰۲۱، قیمت بیت‌کوین از ۲۸، ۶۵۳ دلار به ۴۱، ۴۴۱ دلار رسید.

در پاسخ به این پرسش که «این الگو چه توجیهی برای سال‌های پیش‌تر دارد؟»، کروگر با یادآوری این نکته که بازار تغییر کرده است بر اهمیت دو سال ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱ تاکید می‌کند.

اثر هفته اول سال و رشد قیمت بیت کوین؛ الگویی ثابت در سال‌های اخیر

تحلیل‌گر بازار ارزهای دیجیتال بر مفهوم اثر هفته اول سال اشاره می‌کند

کروگر به رشد قیمت بیت‌کوین خوش‌بین است زیرا انتظار دارد در اوایل سال میلادی جدید، جریان سرمایه‌ قابل توجهی از سمت صندوق‌ها به بازار تزریق شود. رائول پال (Raoul Pal) مدیرعامل ریل ویژن (Real Vision) نیز در این زمینه با او هم‌نظر است. پال در مصاحبه یوتیوبی خود در ۲۷ دسامبر (۶ دی) گفت که از نظر او فروش بیت‌کوین به پایان رسیده است و در ماه ژانویه (دی) با وارد شدن سرمایه‌های نهادی رشد قیمت‌ها دوباره از سر گرفته می‌شود.

بیت کوین باز هم رشد می‌کند؟

دیوید لیفچیتز (David Lifchitz)، مدیرعامل اکسوآلفا (ExoAlpha) معتقد است موسسات برای کاهش مالیات خود حتی تا ساعات پایانی سال نیز دست از فروش برنخواهند داشت. از همین رو با شروع سال جدید بازگشت روند صعودی قیمت‌ها امکان‌پذیر است.

به عقیده نایجل گرین (Nigel Green)، مدیرعامل گروه مشاور سرمایه‌گذاری دِوِر (deVere)، در ماه دسامبر (آذر) شاهد بدترین نمایش ماهانه بیت‌کوین از ماه می‌(اردیبهشت) سال ۲۰۲۱ تاکنون بوده‌ایم زیرا فروشندگان وحشت‌زده، در عمل ارزهای دیجیتال خود را به خریداران ثروتمند می‌بخشند.

گرین معتقد است که روند قیمت بیت‌کوین در بلند مدت صعودی خواهد بود. به عقیده گرین، بیت‌کوین می‌تواند از سرمایه‌گذاران در برابر تورم جهانی محافظت کند زیرا این ارزهای‌ دیجیتال بدون مرز، جهانی و غیرمتمرکز هستند که آینده را می‌سازند.

با این‌ حال همه تحلیل‌گران معتقد به صعود قیمت‌ها نیستند.

برای مثال خانم کارول الکساندر (Carol Alexander)، پروفسور امور مالی در دانشگاه ساسکس در مصاحبه‌ای با شبکه سی‌ان‌بی‌سی (CNBC)، اظهارکرد که در سال ۲۰۲۲ امکان سقوط قیمت بیت‌کوین تا محدوده ۱۰، ۰۰۰ دلار نیز وجود دارد. اظهارات او در بیشتر موارد شکّاکانه است. الکساندر که ارزشی بنیادی برای بیت‌کوین قائل نیست؛ معتقد است که قیمت بیت‌کوین در اوج خود قرار دارد.

به نظر تاد لوونشتاین (Todd Lowenstein)، استراتژیست ارشد سهام بانک یونیون (Union Bank)، در سال ۲۰۲۲ با به پایان رسیدن «شرایط طلایی»، بیت‌کوین و همچنین بازار‌های سنتی با افت قیمت مواجه خواهند شد. لوونشتاین بسته‌های محرک مالی ناشی از همه‌گیری کرونا و همچنین نرخ‌ بهره‌های پایین را همان شرایط طلایی‌ای می‌داند که به مرور کم‌رنگ خواهند شد.

لوونشتاین در این‌باره می‌گوید:پشرایط طلایی رو به اتمام است و موج نقدینگی نیز روندی کاهشی دارد. همین امر آثار مخربی برای دارایی‌های بیش از حد ارزش‌گذاری شده و اوراق بهادار از جمله ارزهای دیجیتال در پی دارد.

منبع: ارز دیجیتال

اخبار مرتبط
پربازدیدهای اخیر
تازه‌ترین‌ها
پیشنهاد سردبیر