پیش بینی بورس فردا ۱۵ دی ۱۴۰۰

پیش بینی بورس فردا ۱۵ دی ۱۴۰۰
  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • 1 پسندیدن

بورسان : بورس امروز نیز علی‌رغم خبرهای مساعد در مورد مذاکرات برجامی، در امتداد روند نزولی خود حرکت کرد و با سرخ‌پوشی یکدست به کار خود پایان داد.

در روزی که گذشت شاخص کل با افت یک درصدی در سطح ۱.۳۶۴ میلیون واحد قرار گرفت. ارزش معاملات خرد مانند روزهای گذشته در سطح پایینی قرار داشت و به ۲.۳ همت بسنده نمود. اما حقیقی‌ها امروز در فروش سهام خود جدی‌تر ظاهر شدند، به طوری که خروج پول حقیقی نسبت به روز گذشته رشد داشت و به بیش از چهارصد میلیارد تومان رسید.

صف‌های خرید و فروش نیز به شکل واضحی منعکس کننده شرایط موجود است. تعداد نمادهایی که امروز در مدار منفی قرار گرفتندتقریبا ۳ برابر نمادهای مثبت بود.

با توجه به شرایط موجود، دلیل محکم و قوی برای برگشت بازار در روز آینده نمی‌توان یافت. بازار سهام برای رشد نیازمند ورود سرمایه است اما با شرایط کنونی و اعتماد از دست رفته سهامداران این مهم بدون حمایت میسر نخواهد شد.

به طور کلی تا زمانی که اوضاع سیاسی و اقتصادی کشور به مرحله شفافیت و ثبات نرسد احتمال رشد پایدار در بازار سهام را اندک است. همانطور که مشخص است بورس روزهای رکودی، کم‌رمق و نامساعدی را پشت سر می‌گذارد و در پیش بینی بورس فردا می‌توان انتظار داشت این روند در روز آینده نیز ادامه داشته باشد.

مذاکرات، دلار و بورس

بازار فردا را می‌توان بسیار متاثر از خبرهایی که از مذاکرات منتشر خواهد شد در نظر گرفت. تا به اینجای کار به نظر می‌رسد که خوش‌بینی برای دستیابی به یک توافق زودهنگام بیش از پیش است و طرفین برای رسیدن به این مهم کمی از خواسته‌های قبلی خود عقب‌نشینی کرده‌اند.

قیمت دلار در این میان با کاهش نسبتا زیادی همراه بوده است و طی یک روز گذشته نزدیک به هزار تومان کاهش داشته است. این کاهش قیمت دلار به عنوان یکی از هوشمندترین بازار مالی، نشان از اتفاقات مثبت در روند مذاکرات دارد.

کاهش قیمت دلار در کوتاه مدت می‌تواند بر فشار عرضه‌ها بی‌افزاید اما در صورتی که توافق قطعی شود، به دلیل شرایط مثبتی که پیش روی اقتصاد کشور قرار خواهد گرفت، روند بازار سرمایه را نیز به سمت مثبتی سوق می‌دهد

حمایت بعدی شاخص کل

از لحاظ تکنیکالی نیز، در روزی که گذشت شاخص کل حمایت ۱.۳۷۴ میلیون واحد را از دست داد و همچنان در کانال نزولی خود در حال حرکت است. واگرایی شکل گرفته در اندیکاتور RSI احتمال ادامه روند نزولی را بالا می‌برد. حمایت بعدی شاخص کل در سطح ۱.۳۴۰ میلیون واحد قرار دارد و احتمال افت تا این ناحیه بالا است

Loading...
اخبار مرتبط
پیشنهاد سردبیر