جزئیات جمع آوری سنگ قبرها به دلیل تصاویر بی‌حجاب زنان

جزئیات جمع آوری سنگ قبرها به دلیل تصاویر بی‌حجاب زنان
  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • پسندیدن
مدیرعامل سازمان بهشت حضرت زهرا (س) گفته است: در شأن آرامستان مؤمنان نیست که تصویر خانم‌های مؤمن را به شکل کشف حجاب و بی‌حجاب روی سنگ‌های قبر حکاکی کنند. ۹۸ سنگ با تصاویر مکشوفه جمع آوری شده است.

سعید غضنفری، مدیرعامل سازمان بهشت زهرا با اشاره به اینکه برای جلوگیری از نصب سنگ قبرهایی که دارای تصویر نامتعارف و مکشوفه است همه پروتکل‌ها در هنگام دفن متوفی به فرد ارائه می‌شود و از وی امضاء گرفته می‌شود، گفت: با این وجود برخی خانواده‌ها ممکن است، نسبت به نصب چنین سنگ قبرهایی اقدام کنند.

انتظامات سنگ قبر

وی از ایجاد اکیپ ۴ نفره انتظامات سنگ قبر برای جلوگیری از نصب سنگ‌های با تصاویر مکشوفه و غیرمتعارف خبر داده بود.

مدیرعامل سازمان بهشت زهرا اخیرا در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه طبق گزارش مخاطبان همچنان شاهد تصاویر مکشوفه حجاب بانوان هستیم، گفت: درباره تصاویر مکشوفه موضع ما از روز اول حضورمان مشخص بود و این موضوع را به صراحت هم اعلام کردیم اگر چه از سوی رسانه‌های معاند و مخالف مورد اهانت قرار گرفتیم و این شبکه‌ها موضوع را به استهزاء گرفتند.

گلایه از تزئین غیر اسلامی قبور

مدیرعامل سازمان بهشت حضرت زهرا (س) افزود: همچنین فارغ از اینکه خود ما به طور جدی به این موضوع ورود کرده‌ایم، گلایه‌های بسیاری هم شهروندان و خانواده های متوفی دارند و از اینکه قبور مومنین در این آرامستان به شکل غیر اسلامی تزئین می‌شود مکدر هستند.

حک شدن تصاویر بی‌حجاب بانوان در شأن آرامستان مؤمنان نیست

وی تاکید کرد: ما همچنان بر روی عقاید خود هستیم. واقعاً در شأن آرامستان مؤمنان نیست که تصویر خانم‌های مؤمن را به شکل کشف حجاب و بی‌حجاب روی سنگ‌های قبر حکاکی کنند. این تصاویری هم که نصب کرده‌اند همه شان متعلق به دوره‌های پیشین بوده و ما در این دوره به جد مانع از این اتفاق بوده‌ایم.

برخورد با مجموعه‌های سنگ فروش متخلف

وی تاکید کرد: ما در این دوره اعلام کردیم در صورتی که سنگ فروش یا نصاب نسبت به نصب چنین تصاویری اقدام کند، با آن مجموعه به طور کامل قطع ارتباط کرده و دیگر اجاره فعالیت به آن‌ها نخواهیم داد.

غضنفری با بیان این مطلب که به هر حال نمی‌توان در این زمینه برخورد قهری کرد گفت: تلاش ما این است تا با دعوت خانواده متوفیان و تعامل با آن‌ها این تغییرات را ایجاد کنیم.

وی گفت:در ماه‌های اخیر ۹۸ سنگ با تصاویر مکشوفه با هماهنگی خانواده متوفیان جمع آوری و اصلاح شد. ما خانواده‌ها را دعوت کرده و با رضایت آن‌ها نسبت به اصلاح تصاویر اقدام می‌کنیم.

منبع: ایسنا

اخبار مرتبط
پیشنهاد سردبیر