علت نوسانات قیمت خودرو در این هفته

علت نوسانات قیمت خودرو در این هفته
  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • پسندیدن
به گفته فعالان بازار خودرو نوسان پی در پی نرخ دلار در بازار یکی از عمده دلایلی است که موجب شد تا در این هفته بازار خودرو روند عجیب قیمتی به خود گیرد و نوسانات قیمتی حتی هفت میلیونی داشته باشد.

بازار خودرو در هفته گذشته روند سینوسی داشت، بطوریکه برخی از خودروهای داخلی در این هفته رشد هفت میلیون تومانی داشتند و برخی دیگر افت هفت میلیونی را تجربه کردند.

ارزیابی بازار خودرو نشان دهنده آن است که از میان ۱۴ خودرو داخلی که در این هفته بررسی شده اند، چهار خودرو افت قیمت ۲ تا هفت میلیون تومان داشته‌اند و هفت خودرو نیز رشدی یک تا هفت میلیون تومان را ثبت کرده اند، اما برخی از خودروها نیز تغییر قیمت نداشتند.

به گفته فعالان بازار خودرو نوسان پی در پی نرخ دلار در بازار یکی از عمده دلایلی است که موجب شد تا در این هفته بازار خودرو روند عجیب قیمتی به خود گیرد، عاملی که بازار خودرو را گاهی کاهشی و در برخی مواقع افزایشی کرد.

براساس ارزیابی بازار در هفته سپری شده « سمندlx با موتور EF۷» با افزایش هفت میلیونی بیشترین رشد قیمت را به خود اختصاص داد و «دنا معمولی» هم با افت هفت میلیونی بیشترین افت قیمت را داشت.

قیمت کوییک در بازار خودرو

این هفته خانواده کوییک با رشد یک میلیون تومان در بازار عرضه شد. با این شرایط «کوییکR» در بازار ۲۲۲ میلیون تومان قیمت‌گذاری شد و «کوییک معمولی» هم در بازار ۲۱۲ میلیون تومان قیمت خورد. اما «شاهین» این هفته افت پنج میلیونی داشت و در بازار ۳۷۰ میلیون تومان در بازار دست به‌ دست شد.

Loading...
قیمت شاهین و کوییک در بازار

قیمت تیبا در بازار خودرو

خانواده تیبا این هفته رشد پنج تا ۲ میلیون داشتند. با این شرایط «تیبا صندوقدار» در بازار با رشد پنج میلیون در بازار ۱۹۷ میلیونی شد و «تیبا ۲ معمولی» هم با رشد ۲ میلیونی در بازار ۲۰۶ میلیون تومان دست به‌دست شد. «ساینا» دیگر محصول گروه خودروسازی سایپا هم این هفته بدون تغییر در بازار ۲۱۲ میلیون تومان به فروش رفت.

Loading...
قیمت تیبا در بازار

قیمت محصولات پژو در بازار

اما وضعیت ۲۰۷ها در هفته‌ای که گذشت چگونه بود؟ ارزیابی بازار نشان دهنده آن است که در این هفته «پژو ۲۰۷ دنده ای» با افزایش یک میلیونی در بازار ۳۹۹ میلیون تومان از سوی فعالان بازار قیمت داده شد، اما «پژو ۲۰۷ سقف شیشه ای» بدون تغییر در بازار ۴۰۵ میلیون قیمت خورد.

Loading...
قیمت پژو در بازار

قیمت خانواده سمند در بازار

اما خانواده سمند این هفته با رشد و افت قیمت در بازار عرضه شدند. براساس ارزیابی بازار «سمندLX» با افزایش پنج میلیونی در بازار ۳۰۵ میلیون تومان قیمت خورد. از سوی دیگر «سمند LX با موتور EF۷» نیز با افزایش هفت میلیونی بیشترین رشد قیمت در این هفته را به خود اختصاص داد و ۳۵۲ میلیون تومان در بازار دست به‌دست شد، اما «سمند سورن پلاس» این هفته افت ۲ میلیونی داشت و در بازار ۳۵۵ میلیونی در بازار عرضه شد.

قیمت سایر پرطرفدارها

در میان سایر خودروهای پرطرفدار بازار، «دنا پلاس توربو اتومات» این هفته بدون تغییر در بازار ۵۱۰ میلیون تومان در بازار دست به‌دست شد. اما بیشترین افت قیمت در هفته سپری شده را «دنا معمولی» به خود اختصاص داد و قیمت آن با افت هفت میلیونی به ۳۹۲ میلیون رسید. «رانا پلاس» یکی دیگر از خودروهای پرطرفدار بازار نیز این هفته افت ۶ میلیونی قیمت در بازار داشت و ۳۰۲ میلیون تومان در بازار دست به‌دست شد.

Loading...
قیمت محصولات ایران خودرو

منبع: اقتصادنیوز

اخبار مرتبط
پیشنهاد سردبیر