بورسان - Bourseon

در نظرسنجی بورسان بررسی شد

سهام پیشنهادی 213 مدیر بورسی برای مهر 1400

  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • 6 پسندیدن

بورسان: واحد نظرسنجی بورسان به رسم ماه‌های گذشته از مدیران کارگزاری‌ها، صندوق‌های سرمایه‌گذاری و سبدگردانی‌ها ۳ نمادی که به باور آن‌ها در مهر ماه بیشترین بازدهی را خواهند داشت پرسیده است. در این ماه 213 مدیر در نظرسنجی شرکت کردند. این کارشناسان 179 سهم را برای اولین ماه از پاییز پیشنهاد کرده‌اند. نمادهای پالایشی در صدر این فهرست حضور پررنگی دارند. 5 نماد پالایشی به علاوه صندوق پالایشی یکم در 11 رده نخست این جدول قرار دارند.

سهام پیشنهادی مدیران بورسی برای ماه مهر 1400

تمرکز این مدیران بر نماد تازه‌عرضه شده «سپید» نیز در نوع خود جالب‌توجه است.

در 10 رده نخست این جدول «فولاد» و «ذوب» نماینده فولادسازان هستند و«آریان» و «شستا» نهادهای سرمایه‌گذاری را نمایندگی می‌کنند.

نکته حائز اهمیت در این جدول عدم حضور نمادهای گروه پتروشیمی در رده‌های نخست است و این در حالی است که طی روزهای اخیر این گروه بیش از سایرین توانسته‌اند تقاضا را به سمت خود جلب کنند. علت این موضوع نیز قاعدتا به زمان جمع‌آوری داده‌های نظرسنجی باز می‌گردد.

رشد قیمت گاز، نفت و محصولات پتروشیمی و پالایشی طی هفته اخیر اوج گرفته است و رکوردزنی محصولاتی مانند اوره و رشد قیمت متانول در کمتر از 4 روز کاری اخیر به شدت مورد توجه قرار گرفته است.

در عین حال علت توجه به نمادهای پالایشی نیز تا حدود زیادی روشن است: در وهله اول وعده‌های متعددی ارائه شده که این شرکت‌ها صورت‌های مالی مطلوبی برای فصل بهار ارائه دهند که دلیل اصلی آن نیز ارائه تخفیف در نرخ خوراک این شرکت‌ها از سوی شرکت پالایش و پخش است.

در وهله بعدی قیمت محصولات پالایشی نیز در هفته‌های اخیر رشد قابل‌توجهی داشته است و برخی اخبار حاکی از آن است که حتی کرک‌اسپرد محصولاتی مانند نفت کوره نیز بهبود قابل‌ملاحظه‌ای داشته است. چنین اتفاقی در صورتی که تداوم داشته باشد می‌تواند فصلی رویایی برای پالایشگاه‌ها رقم بزند.

در رابطه با نماد «فولاد» باید به نسبت قیمت به درآمدی پایین و کاملا جذاب این نماد اشاره کرد. با این حال احتمالا دلیلی که سبب شده تا «فولاد» از رده اول فهرست شهریور ماه به رده پنجم فهرست پیشنهادی مهر برسد ریزش سنگین قیمت سنگ‌آهن و احتمال ریزش این محصول است. به نظر می‌رسد فلزات بیش از محصولات پترو-پالایشی با ریسک افت قیمت مواجهند.

سلب مسئولیت: لیست ارائه شده فقط برای آشنایی با دیدگاه فعالان بازار سرمایه است و هیچ‌گونه توصیه‌ای به خرید یا فروش ندارد.

اخبار مرتبط
پربازدیدهای اخیر
تازه‌ترین‌ها
پیشنهاد سردبیر