بورسان - Bourseon

برق ماینرها دوباره قطع می‌شود؟

  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • پسندیدن
مجری طرح تأمین برق رمز ارزها در شرکت تولید، انتقال و توزیع نیروی برق گفت: در صورتی که نیروگاه‌ها در زمستان با محدودیت سوخت و در نتیجه کمبود برق روبه‌رو شوند، فعالیت استخراج‌کنندگان مجاز رمزارز نیز با محدودیت همراه خواهد شد.

«محمد خدادادی» در پاسخ به اینکه اگر در زمستان نیروگاه‌ها با محدودیت سوخت روبه‌رو شوند، شرایط برای فعالیت استخراج‌کنندگان رمزارز چگونه خواهد بود، افزود: چنانچه در زمستان سوخت مورد نیاز نیروگاه‌ها با محدودیت روبه‌رو و منجر به کمبود برق شود، فعالیت استخراج‌کنندگان مجاز رمزارز هم مانند سایر فعالیت‌های اقتصادی محدود خواهد شد.

وی ادامه داد: استخراج‌کنندگان مجاز رمزارزها هم به عنوان یکی از مشترکان صنعت برق در این گونه مواقع با سایر مشترکان اقتصادی تفاوتی نخواهند داشت و باید فعالیت خود را محدود کنند.

مجری طرح تامین برق رمزارزها در شرکت توانیر در پاسخ به این سوال آیا تعداد فعالان این کسب و کار افزایش یافته است یا نه، گفت: البته وزارت صنعت، معدن و تجارت مسوول مجوز دادن به این فعالان است اما از نظر انشعاب برق تاکنون انشعاب جدیدی داده نشده است.

خدادادی ادامه داد: وزارت نیرو تاکنون ۳۲۵ مگاوات مجوز فعالیت برای استخراج‌کنندگان رمز ارز صادر کرده که تنها ۲۰۹ مگاوات آن در مرحله بهره‌برداری قرار دارد.

وی خاطرنشان کرد: این تعداد هم تا اول خردادماه که برق آنها با هماهنگی قطع شده، فعال بوده‌اند و بنابراین از سوی وزارت نیرو انشعاب جدیدی داده نشده است.

مجری طرح تامین برق رمزارزها در شرکت توانیر درباره اثر فعالیت این دستگاه‌ها بر شبکه برق گفت: استخراج‌کنندگان مجاز هیچ مشکلی برای شبکه ایجاد نکرده و عامل خاموشی نیستند.

خدادادی ادامه داد: این استخراج‌کنندگان غیرمجاز هستند که فعالیت آنها اثرسو بر شبکه برق داشته و موجب خاموشی می‌شوند.

آماری از استخراج‌کنندگان غیرمجاز رمزارز

وی در پاسخ به اینکه آماری از استخراج‌کنندگان غیرمجاز رمزارز دارید، گفت: تعداد استخراج‌کنندگان زیاد و شناسایی آنها مشکل است اما از حدود ۲ هزار مگاوات مصرف که در اردیبهشت ماه برآورد شده بود، تنها ۲۰۹ مگاوات مجاز بوده و بقیه به صورت غیرمجاز فعالیت دارند.

مجری طرح تامین برق رمزارزها در شرکت توانیر ادامه داد: ضمن آنکه فعالان مجاز استخراج رمز ارز تحت فرمان مدیریت شبکه قرار داشته و هر زمان شبکه برق صلاح بداند به آنها فرمان خاموشی داده و آنها نیز رعایت می‌کنند.

خدادادی افزود: حدود ۵۰ شرکت در ایران هستند که به صورت مجاز به فعالیت در زمینه استخراج رمزارز مشغول بوده و همکاری خوبی با صنعت برق دارند.

شرکت مدیریت شبکه برق ایران اعلام کرده است که تاکنون تعداد ۲۱۹ هزار و ۳۶۳ دستگاه ماینر غیرمجاز به ظرفیت مصرف ۶۱۷ هزار و ۹۳۱ کیلووات در کشور کشف شده است.

تاکنون ۵ هزار و ۶۱۰ مرکز استخراج غیرمجاز رمزارز در کشور کشف شده است.

براساس گزارش‌های دریافتی، در هفته‌ای که گذشت، ۱۹۴مرکز غیر مجاز استخراج رمزارز به تعداد ۲هزار و ۲۲۷ دستگاه و به ظرفیت ۴ هزار و ۵۲۷ کیلووات در کشور کشف شد.

در ۲ هفته‌ای که گذشت (۲۰ شهریور تا دوم مهر) استان تهران با ۲۰ درصد، بیشترین میزان از مجموع ظرفیت‌های کشف را داشته و پس از آن به ترتیب استان‌های آذربایجان شرقی، فارس، خوزستان، کرمان و البرز قرار گرفتند.

بر اساس تحلیل‌های انجام شده در کشفیات در تعرفه‌های مختلف بر حسب ظرفیت، می‌توان افزایش درصد کشفیات در تعرفه خانگی را مشاهده کرد که این افزایش ظرفیت نسبت به هفته گذشته، به دلیل افزایش ارسال گزارش‌های مردمی و بازرسی محلی بوده است.

سهم ۴۳ درصدی ظرفیت‌های بین ۱۰ تا ۱۰۰ کیلوواتی نسبت به تمامی کشفیات، نشان دهنده این واقعیت است که در این هفته تعداد دستگاه کشف شده به ازای هر پرونده افزایش یافته است.

منبع: ایرنا

اخبار مرتبط
پربازدیدهای اخیر
تازه‌ترین‌ها
پیشنهاد سردبیر