بیت کوین آماده صعود جدید

بیت کوین آماده صعود جدید
  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • 1 پسندیدن
خریداران بیت کوین باز هم ولع خرید پیدا کردند. براساس آمار موجودی بیت کوین صرافی‌ها کم شده و برای همین خریداران در فکر خرید بیشتر هستند.

داده‌های تازه نشان می‌دهد موجودی بیت‌کوین صرافی‌های ارز دیجیتال دوباره به نزدیکی پایین‌ترین سطح تاریخ خود رسیده است. البته کارشناسان معتقدند این آمارها بسته به روش کار پلتفرم‌های تحلیلی مختلف، می‌توانند متفاوت باشند.

پیش بینی تحلیلگر مشهور در روز سقوط بیت کوین

وضعیت بیت کوین در صرافی‌ها

به گزارش کوین تلگراف، داده‌های درون‌زنجیره‌ای وب‌سایت تحلیل کریپتوکوانت (CryptoQuant) نشان می‌دهد که در سال ۲۰۲۲ اشتهای خریداران بیشتر شده است، چراکه موجودی بیت‌کوین صرافی‌ها دوباره به پایین‌ترین سطح تاریخی خود رسیده است.

در اواخر ماه دسامبر (آذر)، موجودی بیت‌کوین صرافی‌ها به ۲.۳۰۳ میلیون بیت‌کوین رسید و کمی بعد تا ۲.۳۳۴ میلیون واحد بالا رفت.

Loading...
نمودار موجودی بیت‌کوین صرافی‌های ارز دیجیتال

با اینکه تعطیلات تمام شده است و مؤسسات هم به بازار برگشته‌اند، روند نزولی قیمت بیت‌کوین همچنان ادامه دارد. علاوه بر این، همان طور که انتظار می‌رفت، با آغاز سه‌ماهه اول سال ۲۰۲۲، خریداران بزرگ دست‌به‌کار شده‌اند.

داده‌های مربوط به موجودی صرافی‌های ارز دیجیتال در این هفته به‌شدت بحث‌برانگیز شد. مسئله این است که منابع آماری مختلف در بررسی‌های خود از تعداد صرافی‌ها و کیف پول‌های متفاوتی استفاده می‌کنند و همین موضوع باعث می‌شود نتایج آماری آنها به‌شدت متفاوت باشد.

برای مثال، پلتفرم‌های کریپتوکوانت، گلسنود و کوین‌ متریکس (CoinMetrics) به‌ترتیب داده‌های مرتبط با ۲۱، ۱۸ و ۵ صرافی را بررسی می‌کنند. از طرفی، وب‌سایت کریپتو رنک (Cryptorank) در شب کریسمس اعلام کرد که موجودی صرافی‌ها فقط ۱.۳ میلیون بیت‌کوین است.

بسته به پلتفرمی که از آن استفاده می‌کنید، روند موجودی صرافی‌ها هم می‌تواند متفاوت باشد. برای مثال، در چند ماه گذشته موجودی بعضی از صرافی‌ها کاهش و موجودی بعضی دیگر افزایش یافته است.

تحلیل‌گری با نام کاربری «therationalroot» در توییتر، گفته است: اگر هنگام بررسی موجودی بیت‌کوین صرافی‌ها یک سری از آنها را در نظر نگیریم، نتایج به‌دست‌آمده نادرست خواهد بود. به‌خاطر ممنوعیت معاملات نقدی در چین، تنها کنار گذاشتن صرافی هوبی (Huobi) تأثیر بسیار زیادی بر نتایج خواهد گذاشت.

هدف این تحلیل‌گر از آوردن نام صرافی هوبی، اشاره به مسئله ممنوع‌شدن معاملات ارزهای دیجیتال در چین بود که باعث شد هوبی اعلام کند تا انتهای سال ۲۰۲۱ حساب تمام کاربران چینی را غیرفعال خواهد کرد.

کنترل بازار ارز دیجیتال در دست کیست؟

دیوید پوئل (David Puell)، خالق اندیکاتور پوئل مولتیپل (Puell Multiple)، هفته پیش در مصاحبه با سایت کیپتوکوانت، توضیح داد که درباره رفتار فعالان بازار ارز دیجیتال در آینده، چه نظری دارد.

به نظر می‌رسد که آرام‌تربودن بازار بیت‌کوین در سال ۲۰۲۱، در مقایسه‌ با سال‌هایی مانند ۲۰۱۹، باعث شده است سرمایه‌گذاران خرد و ترس از دست دادن فرصت‌ها یا فومو (FOMO) که با خود به همراه دارند، از بازار دور شود.

او در این باره گفته است: تصور می‌کنم این مسئله در بلندمدت خوب است. سرمایه‌گذاران نهادی مالک بیشتر بازار خواهند شد و مخصوصاً کنترل تحرکات ماه به ماه قیمت در اختیار این سرمایه‌گذاران قرار خواهد گرفت. کسانی که تازه وارد بازار شده‌اند بخشی از دارایی خود را خواهند فروخت و نقش سرمایه‌گذاران خرد بسیار کم‌رنگ خواهد شد.

نشانه صعودی: موجودی بیت‌کوین صرافی‌های ارز دیجیتال به نزدیکی پایین‌ترین سطح تاریخ خود رسید.

منبع: ارز دیجیتال

اخبار مرتبط
پیشنهاد سردبیر