چهارراه

همه چیز درباره تیونینگ خودرو / بررسی تیونینگ پورشه ۳ میلیاردی

  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • 7 پسندیدن
Current Time 0:00
/
Duration Time 0:00
Progress: NaN%
Playback Rate
1.00x

قیمت دلار به نیمه کانال ۲۷ هزار تومان رسیده است. با این حال، بررسی میدانی از خیابان فردوسی حاکی از آن است که جو فروش جدی هنوز در این بازار شکل نگرفته است. در بخش نخست برنامه چهارراه به مرور کوتاه مهم‌ترین اتفاقات روزهای گذشته برای دلار پرداختیم.

چگونه خودرو را از نظر ظاهری و فنی ارتقا دهیم؟

در بخش گزارش میدانی به یک مجموعه ارائه دهنده خدمات تخصصی خودرو رفتیم. خدمات این مراکز در دو بخش اصلی رسیدگی به بدنه و محافظت از آن (اجرای رنگ، اجرای کاور، دیتیلینگ، کارواش تخصصی، صافکاری بدون رنگ و...) و همچنین تیونینگ (تقویت توان فنی خودرو) تقسیم می‌شود.

بازار داغ کاورهای بدنه

با افزایش قیمت خودروها در بازار کشور، استقبال از کاورهای بدنه که می‌توانند از رنگ خودرو حتی در برابر عمیق‌ترین خراش‌ها محافظت کنند حداقل برای خودروها لوکس بیش از هر زمان دیگر شده است.

اما در سوی مقابل، همین رشد قیمت‌ها منجر شده تا تیونینگ خودرو (که بیشتر برای مسابقات مرسوم است) بازار کم‌رونق‌تری را در سال‌های اخیر تجربه کند.

چه کسانی تیونینگ خودرو انجام دهند؟

تیونینگ برای خودروهای شهری هم قابل اجراست اما با توجه به برخی قوانین مربوط به دستکاری خودرو و همچنین بالا رفتن استهلاک و مصرف سوخت ماشین با انجام تیونینگ، این کار برای مصرف‌کنندگان معمولی توصیه نمی‌شود.

در این قسمت از چهارراه، محمدرضا تهرانی، متخصص این حوزه آنچه به عنوان تیونینگ روی دو خودروی پورشه کیمن و خودروی نسبتا قدیمی اپل کورسا انجام داده‌اند را توضیح داد. این تیونینگ موجب شده تا پورشه کیمن ۸۰ اسب بخار به توان حدودا ۳۰۰ اسب بخاری پورشه کیمن اضافه شود. هزینه‌ای که روی موتور خودروی اپل کورسا انجام شده نیز حدود ۷ الی ۸ برابر قیمت خود این ماشین است.

هزینه محافظت از بدنه ماشین

پکیج‌های بدنه عموما قیمتی بین ۵ تا ۱۰۰ میلیون تومان دارند. ایده‌آل‌ترین این کاورها، کاور بادی‌فنس است که بی‌رنگ و شفاف بوده و همچنین قابلیت خودترمیمی دارد و خودرو را در برابر عمیق‌ترین خراش‌ها حفظ می‌کند.

اثر خدمات محافظت بدنه روی قیمت خودرو

به گفته متخصصان این حوزه، انجام خدمات محافظتی معمولا به طور مستقیم به قیمت خودرو هنگام فروش نمی‌افزایند. با این حال، با توجه به آنکه از رنگ اتومبیل محافظت می‌کنند می‌توانند از افت قیمت شدید آن جلوگیری کنند.

به صرفه‌ترین مناطق برای اجاره‌نشینی

در بخش سوم برنامه، آرمان علایی خبرنگار بورسان توضیح داد که مناطق ۱، ۳، ۲، ۶، ۲۲، ۱۹، ۴ و ۵ مناطقی از شهر تهران هستند که اجاره‌نشینی در آن‌ها به صرفه‌تر است. به این معنا که مستاجر مبلغ نسبتا کمتری از قیمت خانه را باید به عنوان اجاره پرداخت کند. با این حال، با توجه به آنکه عمده این مناطق از محلات گران‌تر پایتخت هستند، پایین بودن اجاره نسبت به قیمت مسکن می‌تواند ناشی از رشد شدید قیمت خانه در این مناطق باشد.

ویدئوهای مرتبط
فهرست پخش
شروع برنامه
از بازار ارز چه خبر؟
همه چیز درباره تیونینگ خودرو
بررسی تیونینگ خودروی اپل کورسا
بررسی تیونینگ پورشه کیمن
اجاره‌نشینی در کدام مناطق پایتخت به‌صرفه‌تر است؟
پیشنهاد سردبیر